Судове рішення #8536599


УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі



                                                                                                  № 2а-1389/10/2370

07.04.2010 р.                                                                                     м. Черкаси  

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Лічевецький І.О., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до прокуратури Черкаської області про визнання дій (бездіяльності) неправомірними, зобов’язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

          ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визнання дій (бездіяльності) прокуратури Черкаської області неправомірними.

          Позивач стверджує, що 17.12.2009 р. вона звернулись до відповідача з письмовою заявою про перегляд кримінальної справи в зв’язку з нововиявленими обставинами.  Позивач зазначає, що за результатами розгляду згаданої заяви відповідач направив їй листа, а не прийняв постанову як це передбачено статтею 400-8 КПК України.

Вважаючи, що не прийнявши відповідну постанову прокуратура Черкаської області порушила вимоги чинного законодавства, позивач просила визнати такі дії (бездіяльність) протиправними, зобов’язати відповідача усунути порушення законодавства та стягнути на її користь грошові кошти на відшкодування моральної шкоди.

Вирішуючи питання відмову у відкритті провадження у справі суддя виходить з такого.

          Завданням адміністративного судочинства є захист прав свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України).

          Визначення поняття «справа адміністративної юрисдикції»наведено у статті 3 КАС України, під якою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб’єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

          Пункт шостий частини першої статті 3 КАС України містить положення, згідно з яким адміністративний позов це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

          Пункт перший частини першої статті 17 КАС України          передбачає, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

          За змістом пункту 2 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

          Дії прокурора по відновленню справи в зв’язку з нововиявленими обставинами регламентовані статтею 400-8 Кримінально-процесуального кодексу України, що виключає можливість розгляду поданого позивачем позову в порядку адміністративного судочинства.

          Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до прокуратури Черкаської області про визнання дій (бездіяльності) неправомірними, зобов’язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди.

Повернути ОСОБА_1 позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами.

Копію ухвали направити ОСОБА_1

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Суддя                                                                                                    І.О.Лічевецький


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація