Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #853240

                         Справа №1-37/2007

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.02.2007 року                        Голованівський районний суд Кіровоградської області

у складі головуючого судді                               Бутенко О.Ф.

при секретарі                                       Швець Н.П.

з участю прокурора                                         Ковбасюка Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Голованівськ справу про

обвинувачення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, освіта базова вища, одруженого, на утриманні двоє неповнолітніх дітей - донька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та  донька  ОСОБА_3,   ІНФОРМАЦІЯ_4,                                   військовозобов"язаного,   стан   здоров"я

задовільний, має пільги як ветеран війни - учасник бойових дій, не судимого в силу ст. 89 КК України, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_5 мешканця АДРЕСА_1,

по ч.1 ст. 309 КК України

встановив:

В жовтні-грудні 2006 року ОСОБА_1 незаконно придбав, виробив, виготовив та зберігав наркотичні засоби без мети збуту при таких обставинах:

В жовтні 2006 року ОСОБА_1 неподалік залізничної колії Гайворонської дистанції знайшов декілька дикорослих рослин коноплі. Переслідуючи умисел, направлений на придбання наркотичних засобів, ОСОБА_1 зірвав із цих рослин листя зі стеблами та суцвіттям, подрібнив їх, виготовив таким чином наркотичний засіб - канабіс. Вказані частини рослин коноплі ОСОБА_1 після полагодження дрезини перевіз на ст. Голованівськ, приніс до свого домоволодіння, розташованого на АДРЕСА_1, де залишив зберігати за наличником дверей ванної кімнати для власних потреб, тобто без мети збуту наркотичних засобів.

04.12.2006 року на ст. Голованівськ Голованівського району під час огляду домоволодіння ОСОБА_1, розташованого по АДРЕСА_1, працівники міліції Голованівського РВ УМВС виявили та вилучили подрібнену речовину рослинного походження в кількості 9,868 гр., яка згідно висновку експертизи наркотичних засобів являється особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом (маріхуаною), який ОСОБА_1 незаконно зберігав без мети збуту.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в незаконному придбанні, виробленні, виготовленні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту визнав повністю і суду пояснив, що в даний час він працює водієм дрезини на Гайворонській залізниці. Приблизно в жовтні місяці 2006 року він рухався на дрезині в напрямку станції Гайворон та дрезина зламалась. Він зупинився і почав її лагодити. Неподалік залізниці помітив декілька дикорослих рослин коноплі, з яких зірвав листя зі стеблами, маючи намір в подальшому їх вжити шляхом куріння. Вказані листя зі стеблами коноплі він помістив в паперовий згорток, який по приїзду додому поклав за рейку вхідних дверей ванної кімнати і в подальшому за його існування забув. 04.12.2006 року до нього додому приїхали працівники міліції, які з його письмового дозволу в присутності двох понятих провели огляд його квартири. В процесі огляду співробітники РВ УМВС виявили та вилучили паперовий згорток, в якому містились листя зі стеблами рослин коноплі, про що склали відповідний протокол. Паперовий згорток було поміщено в поліетиленовий пакет, який у верхній частині прошито та опечатано паперовою біркою. Наркотичні засоби він

 

2

вживає періодично, їх збутом не займається.

Розкаюється в скоєному, просить його суворо не карати, не позбавляти волі, має на утриманні 2-е неповнолітніх дітей, є учасником бойових дій, проходив військову службу в Афганістані.

В силу ст. 299 КПК України суд в оцінку доказів, представлених досудовим слідством, не входить так як фактичні обставини справи ніким не оспорюються.

По місцю проживання та роботи ОСОБА_1 характеризується позитивно, відповідальний та дисциплінований працівник, з колегами по роботі має дружні стосунки, а/с-41-42, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей 1992 та 1995 року народження, а/с-41, 61-62, є ветераном війни, учасник бойових дій в Афганістані, а/с-43-44,46, раніше судимий, судимість погашена в установленому законом порядку, а/с- 36, 37-38, 39-40, стан його здоров"я задовільний, на обліку в лікаря-психіатра та нарколога не знаходиться, а/с-47.

Суд, заслухавши підсудного, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що ОСОБА_1 незаконно придбав, виробив, виготовив та зберігав наркотичний засіб - канабіс (маріхуану) без мети збуту і його дії суд кваліфікує по ч.1 ст. 309 КК України.

По справі мають місце судові витрати в сумі 423 грн.70 коп. за проведення судово-хімічної експертизи, які підлягають стягненню з підсудного на користь держави. Зазначені витрати пов"язані з розслідуванням кримінальної справи, вина підсудного в скоєнні вказаного злочину доведена.

Призначаючи міру покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності злочину, що відноситься до категорії середньої тяжкості, особу підсудного, що характеризується позитивно, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, є ветераном війни - учасником бойових дій в Афганістані, щире каяття, як пом"якшуючі покарання обставини, обтяжуючих покарання обставин суд не встановив і вважає, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства, його доцільно звільнити від відбування покарання з випробуванням, застосувати ст. 75 КК України.

Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд

засудив:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначити йому покарання по ч.1 ст. 309 КК України на 2 (два) роки позбавлення волі.

В силу ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням. Встановити ОСОБА_1 іспитовий строк тривалістю 1 (один) рік.

На підставі ст. 76 КК України зобов"язати ОСОБА_1 в період іспитового строку не виїжджати за межі України без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання та періодично з"являтися в інспекцію на реєстрацію

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд до набрання вироком законної сили.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави витрати по оплаті судово-хімічної експертизи в сумі 423 (чотириста двадцять три) грн. 70 коп.

Речові докази по справі - наркотичний засіб - канабіс (маріхуану) вагою 8,886 гр., що знаходиться на зберіганні в кімнаті для зберігання речових доказів Кіровоградського MB УМВС в Кіровоградській області - знищити.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 15 (п"ятнадцяти) діб з моменту його проголошення.