Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #853212
Справа № 2-93 /2007 РІШЕННЯ

Справа № 2-93 /2007 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2007 року                                 Голованівський районний суд

Кіровоградської області

в складі головуючого судді      О.Ф. Бутенко

при секретареві                                       Н.П. Швець

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Голованівськ справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Красногірської сільської ради , третя особа- державний нотаріус Голованівської районної нотаріальної контори , про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися до суду з зазначеною заявою і вказали       , що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 . Після його смерті відкрилась спадщина на його майно , в тому числі на земельну частку (пай)  та  майновий пай .

Вона , ОСОБА_1 , донька спадкодавця , він , ОСОБА_2 , його онук , ОСОБА_3  його донька.

Спадкодавець 24.04.2002 року склав заповіт, яким заповідав земельну частку ( пай) , майновий пай їм , позивачам ,   в рівних частинах .

В 2006 році вони звернулись до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини , але їм було відмовлено з причини пропуску строку для прийняття спадщини , передбаченого законом .Строк вони пропустили з поважної причини. На час закінчення строку подання заяви про прийняття спадщини вони доглядали хвору , віком 81 рік , їх родичку ОСОБА_5 .   Вона потребує постійного догляду іншою людиною .

Вважають , що причина пропуску ними строку для подання заяви про прийняття спадщини є поважною .

Просять визначити їм додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 на чотири місяці .Зобов»язати державного нотаріуса прийняти в них заяву про прийняття спадщини .

Позивачі в судовому засіданні позов підтримали , пояснили , що в зв»язку з тим , що доглядали за хворою родичкою ОСОБА_5 , яка має похилий вік та потребує постійного догляду іншою людиною , вони не могли своєчасно звернутися в нотаріальну контору з заявою для прийняття    спадщини    по заповіту .    Просять визначити    їм

 

2

додатковий    строк для подання заяви про прийняття    спадщини   в чотири місяці.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з»явились , надала заяву про слухання справи в її відсутність, позовні вимоги визнала .

Третя особа в судове засідання не з'явилася , надала заяву про слухання справи в її відсутність, з позовними вимогами згодна.

Суд заслухавши позивачів, дослідивши матеріали справи дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню .

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер ОСОБА_4 . Після його смерті відкрилась спадщина на його майно , в тому числі на земельну частку ( пай)  та  майновий пай .

ОСОБА_1 , донька спадкодавця . ОСОБА_2 , його онук . ОСОБА_3 , його донька.

Спадкодавець 24.04.2002 року склав заповіт, яким заповідав земельну частку ( пай), майновий пай  позивачам   в рівних частинах .

В 2006 році позивачі звернулись до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини , але їм було відмовлено з причини пропуску строку для прийняття спадщини , передбаченого законом .Строк вони пропустили з поважної причини. На час закінчення строку подання заяви про прийняття спадщини позивачі доглядали хвору , віком 81 рік , їх родичку ОСОБА_5, яка  потребує постійного догляду іншою людиною .

Викладене підтверджується копією про смерть ОСОБА_4.а/с- 6 копією заповіту , а/с-12, копією державного акту на право приватної власності на землю , а/с- 8 , копією свідоцтва про народження ОСОБА_1. а/с- 14 ,довідкою Голованівської районної лікарні , а/с- 19 , копією свідоцтва про право власності на майновий пай , а/с- 20 , не викликає сумніву , є достовірним.

Враховуючи те, що позивачі доглядали хвору , віком 81 рік , свою родичку ОСОБА_5 , яка потребує постійного догляду іншою людиною , тобто причина пропуску ними строку звернення до суду є поважною , суд вважає за доцільне визначити ОСОБА_1., ОСОБА_2. додатковий строк для прийняття спадщини в 4 місяці.

Керуючись ст.ст. 3,5,10,14, 57,60,213,215, 218 ЦПК України, ст.ст. 1235, 1247, 1251, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2     задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, що мала місце ІНФОРМАЦІЯ_1, на 4 (чотири) місяці.

 

3

Зобов"язати державного нотаріуса прийняти в ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заяву про прийняття спадщини, так як строк ними пропущений з поважної причини.

Перебіг строку починається з моменту вступу рішення в законну силу.

Рішення може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 ( двадцяти ) днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10( десяти ) днів з дня проголошення рішення .