Справа № 2-95 /2007 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2007 року Голованівський районний суд
Кіровоградської області
в складі головуючого судді О.Ф. Бутенко
при секретареві Н.П. Швець
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Голованівськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Роздільської сільської ради , третя особа- державний нотаріус Голованівської районної нотаріальної контори , про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з зазначеною заявою і вказав , що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_3 .
Після його смерті відкрилась спадщина на його майно , в тому числі на земельну частку ( пай) та майновий пай , грошові заощадження ..
Спадкоємцями є він як його син і його мати , тобто дружина батька ОСОБА_2,яка народилася в ІНФОРМАЦІЯ_2
Спадкодавець 15.05.2002 року склав заповіт, яким заповідав земельну частку ( пай) йому . На інше майно , в тому числі на майновий пай він заповіт не складав .
В 2006 році він звернувся до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини , але йому було відмовлено з причини пропуску строку для прийняття спадщини , передбаченого законом .Строк він пропустив з поважної причини. На час закінчення строку подання заяви про прийняття спадщини він доглядав хвору 81- річну матір ОСОБА_2 . Вона потребує постійного догляду іншою людиною .
Вважає , що причина пропуску ним строку для подання заяви про прийняття спадщини є поважною .
Просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3 на чотири місяці .Зобов»язати державного нотаріуса прийняти в нього заяву про прийняття спадщини .
Позивач в судовому засіданні позов підтримав , пояснив , що в зв»язку з тим , що доглядав за хворою матір»ю ОСОБА_2 , яка має похилий вік та потребує постійного догляду іншою людиною , він не міг своєчасно звернутися в нотаріальну контору з заявою для прийняття
2
спадщини по заповіту . Просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини в чотири місяці.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні вимоги позивача визнала повністю , не заперечує про продовження додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини .
Третя особа в судове засідання не з'явилася , надала заяву про слухання справи в її відсутність, з позовними вимогами згодна.
Суд , заслухавши позивача, відповідача , дослідивши матеріали справи дійшов до висновку , що позов підлягає задоволенню .
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер батько позивача ОСОБА_3 . Після його смерті відкрилась спадщина на його майно , в тому числі на земельну частку ( пай) та майновий пай , грошові заощадження..
Спадкоємцями є він як його син і його мати , тобто дружина батька ОСОБА_2,яка народилася в ІНФОРМАЦІЯ_2
Спадкодавець 15.05.2002 року склав заповіт, яким заповідав земельну частку ( пай) йому . На інше майно , в тому числі на майновий пай батько заповіт не складав .
В 2006 році позивач звернувся до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини , але йому було відмовлено з причини пропуску строку для прийняття спадщини , передбаченого законом .Строк позивач пропустив з поважної причини. На час закінчення строку подання заяви про прийняття спадщини він доглядав хвору , віком 81 рік , свою мати ОСОБА_2 . Вона потребує постійного догляду іншою людиною .
Викладене підтверджується копією заповіту , а/с-7, копіями рахунків вкладчика , а/с- 8, копією свідоцтва про право власності на майновий пай , а/с- 9, копією державного акту на право приватної власності на землю , а/с-10 , копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3 а/с- 11, не викликає сумніву , є достовірним.
Враховуючи те, що позивач доглядав хвору , віком 81 рік , свою мати ОСОБА_2 , яка потребує постійного догляду іншою людиною , тобто причина пропуску ним строку звернення до суду є поважною , суд вважає за доцільне визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини в 4 місяці.
Керуючись ст.ст. 3,5,10,14, 57,60,213,215, 218 ЦПК України, ст.ст. 1235, 1247, 1251, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , що мала місце ІНФОРМАЦІЯ_1, на 4 (чотири) місяці.
3
Зобов'язати державного нотаріуса прийняти в ОСОБА_1 заяву про прийняття спадщини, так як строк ним пропущений з поважної причини.
Перебіг строку починається з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 ( двадцяти ) днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10( десяти ) днів з дня проголошення рішення .