Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #853200
Справа №2-101 /2007

       Справа  №2-101   /2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого   2007 року                             Голованівський районний суд

Кіровоградської області

в складі головуючого судді   О.Ф. Бутенко

при секретареві                                Н.П. Швець

розглянувши на попередньому судовому засіданні в смт Голованівськ справу за позовом ОСОБА_1 до Шепилівської сільської ради , третя особа- державний нотаріус Голованівської районної нотаріальної контори , про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ:

Позивач   звернувся до суду з зазначеною заявою   і вказав , що

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , яка склала на його ім»я заповіт , яким заповіла йому належну їй земельну ділянку НОМЕР_1згідно Державного акта НОМЕР_2.

Він звернувся до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини , але йому було відмовлено з причини пропуску строку для прийняття спадщини , передбаченого законом .Строк він пропустив з поважної причини - з 13.10.2006 року по 27 .10.2006 року хворів .

Вважає , що причина пропуску ним строку для подання заяви про прийняття спадщини є поважною .

Просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 на три місяці .Зобов»язати державного нотаріуса прийняти в нього  заяву про прийняття спадщини .

Позивач в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі. Просить позов задовольнити.

Відповідач - представник Шепилівської сільської ради в судове засідання не з'явилася , надала заяву про слухання справи в її відсутність, з позовними вимогами згодна.

Третя особа - державний нотаріус Голованівської районної нотаріальної контори в судове засідання не з"явився , надав заяву про слухання справи в його відсутність, з позовними вимогами згоден.

Виходячи з наведеного , суд вважає , що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання .

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку , встановленому ст. 174 ЦПК України .Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

 

2

Суд, заслухавши позивача , дослідивши матеріали справи дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню .

Судом встановлено , що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , яка склала на ім»я ОСОБА_1 заповіт , яким заповіла йому належну їй земельну ділянку НОМЕР_1згідно Державного акта НОМЕР_2.

Позивач звернувся до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини , але йому було відмовлено з причини пропуску строку для прийняття спадщини , передбаченого законом .Строк ОСОБА_1 пропустив з поважної причини - з 13.10.2006 року по 27 .10.2006 року хворів .

Викладене підтверджується довідкою Голованівської районної лікарні а/с- 5 , копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2, а/с- 6 , копією заповіту, а/с-7 , копією державного акта на земельний пай , а/с- 9, не викликає сумніву , є достовірним.

Таким чином , визнання відповідачами пред"явленого позову не суперечить закону , не порушує права, свободи чи інтересів інших осіб .

Враховуючи те, що позивач хворів з 13.10.2006 ркоу по 27.10.2006 року , тобто причина пропуску ним строку звернення до суду є поважною , суд вважає за доцільне визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини в 3 місяці.

Керуючись ст.ст. 130 , 174 , 209, 213,215,218 ЦПК України, ст.ст. 1235, 1247, 1251, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1   задовольнити.

Визначити  ОСОБА_1 додатковий  строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, що мала місце ІНФОРМАЦІЯ_1, на 3 (три) місяці.

Зобов"язати державного нотаріуса прийняти в ОСОБА_1 заяву про прийняття спадщини так як строк ним пропущений з поважної причини.

Перебіг строку починається з моменту вступу рішення в законну силу.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 ( двадцяти ) днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10( десяти ) днів з дня проголошення рішення .