Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #853199

                                                             2-108/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2007 року                                                          Голованівський районний суд

Кіровоградської області

в складі головуючого судді:                                                           Гут Ю.О.

при секретареві:                                                                              Цимбал І.О.

розглянувши в судовому засіданні в смт Голованівськ справу за позовом ОСОБА_1 до Семидубської сільської ради, третя особа без самостійних вимог: Голованівська районна державна нотаріальна контора , про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з зазначеною заявою і вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його брат ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина , земельна ділянка НОМЕР_1 згідно Державного акту НОМЕР_2, розташована на території Семидубської сільської ради. Позивач є єдиним спадкоємцем після смерті брата.

Позивач своєчасно не звернувся в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини , тому що хворів з 23.07.04.року по 10.08. О4.року , що підтверджує довідкою з лікарні

Просить суд визначити йому додатковий трьохмісячний строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті брата ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі. Просить позов задовольнити

Відповідач в судове засідання не з"явився, надав заяву про слухання справи в його відсутність. Позов визнає та не заперечує про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини позивачу.

Третя особа в судове засідання не з'явилася, надала заяву про слухання справи в її відсутність, з позовними вимогами згодна.

Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його брат ОСОБА_1 - ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина, земельна ділянка НОМЕР_1 яка згідно Державного акту НОМЕР_2, розташована на території Семидубської сільської ради. Позивач є єдиним спадкоємцем після смерті брата.

Позивач своєчасно не звернувся в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини, тому що хворів з 23.07.2004 року по 10.08. 2004 року, що підтверджує довідкою з лікарні

Своєчасно позивач не звернувся в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини через те, що хворів в період з 23.07.2004 року по 10.08. 2004 року, що підтверджує довідкою з медичного закладу.

Викладене підтверджується копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2. . (а/с-6), копією свідоцтва про народження (а/с-9), копією державного акта   НОМЕР_2 (а/с-7),  

 

2

довідкою Голованівської районної лікарні (а/с-5), та не викликає сумніву.

Враховуючи те що позивач вчасно не подав заяви про прийняття спадщини з причин захворювання та перебування на лікуванні, суд вважає за  доцільне визначити   ОСОБА_1, додатковий строк для прийняття спадщини в 3 місяці.

Керуючись ст.ст. 3,5,10,14, 57,60,209, 213,215 ЦПК України, ст. ст. 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті гр. ОСОБА_2 , що мала місце ІНФОРМАЦІЯ_1, на 3 (три) місяці.

Зобов"язати державного нотаріуса прийняти в ОСОБА_1 заяву про прийняття спадщини, так як строк ним пропущений з поважної причини.

Перебіг строку починається з моменту вступу рішення в законну силу.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10(десяти ) днів з дня проголошення рішення .