Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #853178

                            Справа №2-112/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.02.2007 року    Голованівський районний суд Кіровоградської області

в складі головуючого судді                               Конякіна С.М.

при секретарі                                        Корніцькій Л.В.

розглянувши в відкритому попередньому судовому засіданні в селищі Голованівськ справу за позовом ОСОБА_1 до Капітанської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

встановив:

Позивачка звернулася до суду з зазначеною заявою і вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її син ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина на житловий будинок в АДРЕСА_1. Вона своєчасно не подала в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини після смерті сина по тій причині, що з 03.10.2006 року по 21.10.2006 року хворіла. Вважає, що пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини і тому звертається до суду з даним позовом.

Просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 39 років в АДРЕСА_2, в три місяці.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю, просить його задовольнити.

Відповідач подав до суду письмову заяву, в якій вказує, що просить справу розглядати без її присутності, проти заявлених вимог не заперечує.

Представник Голованівської нотконтори в судове засідання не з"явився, подав до суду письмову заяву, в якій вказує, що просить справу розглядати в її відсутність. Проти заявлених вимог не заперечує.

Суд, заслухавши позивачку, вивчивши матеріали справи, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина на житловий будинок, що розташований на території Капітанської сільської ради.

Позивачка пропустила передбачений законом 6-ти місячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини, оскільки знаходилась на лікуванні в Побузькій дільничній лікарні з 03.10.2006 року по 21.10.2006 року, а також являється особою похилого віку. Вказані причини суд вважає поважними, а тому позов необхідно задовольнити.

На підставі ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

 

2

Керуючись ст. ст. 8, 10, 60, 174, 215, 218 ЦПК України, ст.ст. 1235, 1247, 1251, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

вирішив:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка мала місце ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_2, в три місяці, як пропущений з поважних причин.

Зобов"язати державного нотаріуса Голованівського району прийняти у ОСОБА_1 заяву про прийняття спадщини після смерті сина ОСОБА_2

Перебіг строку відраховується з моменту вступу рішення в законну силу.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення.