Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #853172
№2-0-14/2007

№2-0-14/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.02.2007 року                                                            Голованівський районний суд

Кіровоградської області

в складі головуючого судді                                                      Гут Ю.О.

при секретареві                                                                       Цимбал І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Голованівськ справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Голованівське відділення Пенсійного фонду України про встановлення факту належності правоустановлюючого документа,-

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду з зазначеною заявою і вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла гр. ОСОБА_2. Останні роки ОСОБА_2, будучи людиною похилого віку, не могла себе обходити і вона їй допомогала. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, склала на її ім"я заповіт на все своє майно. Вона понесла всі затрати по похованню ОСОБА_2 Пенсійний фонд зобов'язаний був надати їй допомогу у зв"язку з похованням ОСОБА_2, однак їй в цьому було відмовлено в отриманні цих коштів по тій причині, що в пенсійному посвідченні ОСОБА_2, її ім"я вказано "ОСОБА_3" , а в паспорті ОСОБА_2 значилось ім"я "ОСОБА_2". В погосподарських книгах Лебединської сільської ради ОСОБА_2 значилась на ім"я "ОСОБА_3" та "ОСОБА_2" ІНФОРМАЦІЯ_2.

Факт, що пенсійне посвідчення НОМЕР_1 ОСОБА_3 належить ОСОБА_2 підтверджується документально.

Просить встановити факт який має юридичне значення , що пенсійне посвідчення НОМЕР_1, видане 19.01.1990 році на і"я ОСОБА_3 належить ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судовому засіданні заявниця свої вимоги підтримала повністю, просить заяву задовольнити встановити факт, що пенсійне посвідчення НОМЕР_1, видане 19.01.1990 році на і"я ОСОБА_3 належить ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Представник зацікавленої особи - управління Пенсійного Фонду України в Голованівському районі заяву підтримав, заперечень проти задоволення вимог заявника не має, вважає за необхідне заяву задовольнити.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що покійну ОСОБА_2 знав дуже добре, оскільки працював в с. Лебединка, Голованівського району сільським головою декілька скликань.ОСОБА_2 звали на ім"я сільські люди по різному, хто ОСОБА_2, а хто ОСОБА_3. Вона на це не ображалась, хоча говорила, що правильне її ім"я ОСОБА_2. У неї ні рідні небуло, жила одиноко. За нею догляд постійно здійснювала ОСОБА_1. Коли ОСОБА_2

 

2

померла в ІНФОРМАЦІЯ_1у, то ОСОБА_1., за свій рахунок поховала її.

Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні дала аналогічні покази дані ОСОБА_4 В частині правильності імені покійної ОСОБА_2, а також витрат пов"язаних з її похованням які понесла ОСОБА_1

Суд, заслухавши заявника, представника зацікавленої особи, свідків, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла гр. ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, склала на ім"я заявника заповіт на все належне їй майно. Після смертіОСОБА_2 позивач понесла всі затрати по її похованню. Коли позивач звернулась до Голованівського відділення Пенсійного фонду України про надання їй допомоги щодо похованняОСОБА_2 їй в цьому було відмовлено в отриманні цих коштів по тій причині, що в пенсійному посвідченні ОСОБА_2, її ім"я вказано "ОСОБА_3" , а не "ОСОБА_2". Згідно паспортаОСОБА_2її ім"я значиться -ОСОБА_2.

Факт що пенсійне посвідчення НОМЕР_1 видане ОСОБА_3 19.01.1990 року, належить ОСОБА_2підтверджується копією паспорта.( а/с-9), копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2 (а/с-4), копією посвідчення ветерана праці (а/с-8), що не викликає сумніву, є достовірним.

Суд рахує, що звернення заявника до суду викликане необхідністю встановлення факту, який має юридичне значення, так як від нього залежить виникнення його майнових прав. Іншого порядку встановлення даного факту діюче законодавство не передбачає.

Керуючись ст.ст. 3, 8, 10, 14,57 60,209, 213, 215, 218, 256, п.6 ч.1 ст.256, 259 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити факт, що пенсійне посвідчення НОМЕР_1 видане ОСОБА_3 19.01.1990 року, належитьОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1в віці 92 роки.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення.