Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #853168
Справа № 1-38/2007

Справа № 1-38/2007

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.02.2007 року                        Голованівський районний суд Кіровоградської області

у складі головуючого судді                               Бутенко О.Ф.

при секретарі                                       Швець Н.П.

з участю прокурора                                          Ковбасюка Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Голованівськ справу про обвинувачення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта базова середня, не одруженого, на утриманні двоє малолітніх дітей - донька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, та співмешканка, що знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення 3-х років, пільг не має, не військовозобов"язаного, стан здоров"я не задовільний, інваліда 3 групи, не судимого в силу ст. 89 КК України, не працюючого, по ч.1 ст. 309 КК України

встановив:

8   листопаді 2006 року ОСОБА_1 незаконно придбав та зберігав

наркотичні засоби без мети збуту при таких обставинах:

9 листопада 2006 року в обідній час в центрі с Перегонівка Голованівського району

ОСОБА_1 на узбіччі дороги знайшов поліетиленовий пакет з речовиною рослинного

походження, тобто наркотичним засобом - канабісом (маріхуаною), який помістив в кишеню

балонової куртки, в яку був одягнений, і залишив зберігати при собі для подальшого

особистого вживання шляхом куріння, тобто без мети збуту наркотичних засобів.

10  листопада 2006 року в с Перегонівка Голованівського району на вул. Котовського

працівники міліції Голованівського РВ УМВС затримали ОСОБА_1, у якого під час

проведення особистого огляду в кишені балонової куртки виявили та вилучили речовину

рослинного походження. Згідно висновку судово-хімічної експертизи зазначена рослинна

речовина містить у собі тетрагідроканнабінол і є особливо небезпечним наркотичним

засобом - висушеним канабісом (маріхуаною) вагою 9,22 гр., який ОСОБА_1 незаконно

зберігав без мети збуту наркотичних засобів.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту визнав повністю і пояснив, що 9 листопада 2006 року в обідній час він проходив по центру с Перегонівка. На узбіччі дороги знайшов прозорий поліетиленовий пакет білого кольору. Вказаний пакет він підняв і побачив, що в ньому знаходилась подрібнена речовина, тобто конопля. Так як він раніше пробував покурити її, то знав, що це була конопля. Вказану коноплю в пакеті він помістив до кишені балонової куртки, в яку був одягнений, з метою подальшого вживання шляхом куріння. Після цього він пішов додому. Про існування коноплі дружині не розповідав і вона нічого не бачила. На слідуючий день він, вживши спиртне, в вечірній час пішов в центр с Перегонівка, забув, що в кишені знаходився пакет з коноплею. На вулиці Котовського біля заправної станції "Ятрань" близько 20 год. його затримали працівники Голованівського РВ УМВС, запросили при цьому понятих. Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення в присутності понятих працівники міліції провели його особистий огляд. Він був одягнений в балонову куртку, спортивні штани темно синього кольору та чорні черевики. Під час проведення його особистого огляду в правій кишені

 

2

балонової куртки вони виявили та вилучили прозорий поліетиленовий пакет білого кольору з подрібненою речовиною рослинного походження тьмяно-зеленого кольору з характерним запахом, схожим до рослини коноплі. Працівникам міліції він пояснив, що в поліетиленовому пакеті конопля, яку знайшов в центрі села в обідній час 09.11.2006 року і залишив зберігати з метою подальшого особистого вживання без мети збуту, шляхом куріння. Вказаний поліетиленовий пакет з коноплею працівники міліції прошили та опечатали біркою, після чого склали відповідні документи і вилучили пакет.

Щиро кається, просить його суворо не карати, не позбавляти волі, має на утриманні співмешканку та 2-є малолітніх дітей.

В силу ст. 299 КПК України суд вважає недоцільним дослідження доказів по справі, так як фактичні обставини справи ніким не оспорюються.

По місцю проживання підсудний ОСОБА_1 характеризується позитивно, а/с-47, має постійне місце проживання, а/с-35, на утриманні двоє малолітніх дітей - донька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та співмешканку, а/с-62-63, не придатний до військової служби за хворобою, а/с-37, раніше судимий, судимість погашена в установленому законом порядку, а/с- 38, 39-40, 41,42-43,44, стан здоров"я незадовільний, а/с-45, інвалід 3 групи, а/с-46..

Суд, заслухавши підсудного, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що ОСОБА_1 незаконно придбав та зберігав наркотичний засіб без мети збуту, вина його доведена і суд кваліфікує його дії по ч.1 ст. 309 КК України.

По справі мають місце судові витрати в сум і 423 грн.70 коп. за проведення судово-хімічної експертизи, які підлягають стягненню з підсудного на користь держави. Зазначені витрати пов"язані з розслідуванням кримінальної справи, вина підсудного в скоєнні вказаного злочину доведена.

Призначаючи міру покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності злочину, що відноситься до категорії середньої тяжкості, особистість підсудного, раніше судимого, судимість погашена в установленому законом порядку, характеризується позитивно, має на утриманні двоє малолітніх дітей та співмешканку, стан його здоров"я незадовільний, інвалід 3 групи, непридатний до військової служби, щире каяття, як пом"якшуючі покарання обставини, обтяжуючих покарання обставин суд не встановив і вважає, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства, його доцільно звільнити від відбування покарання з випробуванням, застосувати ст. 75 КК України.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд

засудив:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначити йому покарання по ч.1 ст. 309 КК України на 2 (два) роки позбавлення волі.

В силу ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням. Встановити ОСОБА_1 іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки.

На підставі ст. 76 КК України зобов"язати ОСОБА_1 в період іспитового строку не виїжджати за межі України без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання та періодично з"являтися в інспекцію на реєстрацію

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд до набрання вироком законної сили.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави витрати по оплаті судово-хімічної експертизи д сумі 423 (чотириста двадцять три) грн. 70 коп.

Речові докази по справі - наркотичний засіб - канабіс (маріхуана) вагою 6.22 гр., який міститься в прозорому поліетиленовому пакеті білого кольору і знаходиться на

 

3

зберіганні  в  кімнаті для  зберігання речових доказів  Кіровоградського  MB  УМВС  в Кіровоградській області - знищити.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 15 (п'ятнадцяти) діб з моменту його проголошення.