Справа №2-114/2007р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗО січня 2007 року Барський районний суд Вінницької області
в складі головуючого - судді Переверзєва С.В
при секретарі Ночовка Г.В
з участю прокурора Вараниці В.М
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Барі
цивільну справу справу за позовом прокурора Барського района в інтересах СО „Барські електричні мережі,, ВАТ „АК Вінницяобленерго,, до ОСОБА_1 про стягнення 1555 грн. 20 коп, -
ВСТАНОВИВ:
В заяві до суду прокурор Барського району вказав, що ОСОБА_1 являється споживачем електричної енергії /абонент НОМЕР_1/. В порушення Правил користування електричною енергією для населення ОСОБА_1 допустила порушення, а саме використовувала електроенергію шляхом накиду проводів навантаження на лінію електропередачі поза лічільником, що підтверджується актом виявлення порушення ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно проведених розрахунків ОСОБА_1 спричинила постачальнику збитків на суму 1555 грн 20 коп і оскільки вказані збитки вона добровільно не бажає відшкодувати, прокурор району був вимушений звернутися в суд.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 повністю підтримала заявлений позов.
ОСОБА_1 предъявлений позов визнала і пояснила суду, що дійсно безоблікове використовувала електроенергію. Разом з тим вона просила присудити меншу суму до стягнення, оскільки перебуває в скрутному матеріальному становищі, є людиною похилого віку - пенсіонером, хворіє.
Суд, заслухавши пояснення сторін, промову прокурора дослідивши матеріали справи, вважає, що позов слід задовольнити частково. Згідно вимог п.41 Правил користування електричною енергією для населення затверджених постановою Кабінету Міністрів України від ІНФОРМАЦІЯ_2 споживач електричної енергії зобов'язаний дотримуватись вимог нормативно-технічних документів, забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових приладів, забезпечувати збереження приладів обліку та пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або іншому об'єкті споживача, оплачувати електричну енергію та інші платежі, передбачені Правилами, узгоджувати з електропостачальником нові підключення та переобладнення внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності. В силу вимог п.48 Правил споживач електроенергії несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією, за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку, за пошкодження приладів обліку. Як вбачається з акту порушення правил користування електроенергією від ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 здійснила безоблікове споживання електроенергії і відповідно до цього їй був зроблений розрахунок за споживання 10800 квт/год, що в грошовому виразі становить 1555 грн 20 коп. Разом з тим, враховуючи те що відповідач перебуває в скрутному матеріальному становищі, то суд вважає необхідним стягнути з неї 300 грн.
На підставі викладеного і керуючись ст. 130, 174 ЦПК України, ст.714, 1193 ЦК України, п.41,48 Правил користування електричною енергією для населення, суд -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь СО „Барські електричні мережі,, ВАТ „АК Вінницяобленерго,, 300 грн завданих збитків, 51 гривню державного мита на користь держави та 30 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів шляхом подачи заяви про апеляційне оскарження.