Судове рішення #8530246

                                Справа    №  2–6126/09 р.

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    25 грудня 2009 року                                                                                                                  м. Харків

Жовтневий районний суд м. Харкова в складі головуючого судді Шульги Н.В. при секретарі Мельніковій А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Комунального підприємства „Виробничо-технологічне підприємство „ВОДА” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги водопостачання, -

                                                                 В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги водопостачання в сумі 560 грн. 94 коп., посилаючись на те, що відповідач отримує і користується послугами водопостачання, але не сплачує за ці послуги у період з 01.04.2001 року 30.09.2006 року та з 01.10.2006 року по  30.09.2009 року, що призвело до утворення зазначеної заборгованості.

В судове засідання представник позивача не з’явилась, подала до суду заяву в якій зазначила, що повністю підтримує позовні вимоги, просить проводити розгляд справи за її відсутності, у зв’язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність позивача на підставі вимог ст. 169 ЦПК України.

Відповідач в судове засідання не з'явилася, про день та час розгляду справи була сповіщена. За письмовим клопотанням представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

    Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає  задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини:

Відповідач прописана та проживає в приватизованій квартирі  за адресою АДРЕСА_1. Цей факт підтверджується довідкою комунального підприємства «Жилкомсервіс» дільниця №65 про склад сім’ї і прописку. (а.с.3)

Як вбачається з наданого представником позивача розрахунку  сума заборгованості за послуги водопостачання за період з 01.04.2001 року по 30.09.2006 року становить 354 грн. 03 коп. та у період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року становить 206 грн. 91 коп.

Відповідно до ст. 67 ЖК України плата за комунальні послуги, в тому числі за водопостачання, береться за затвердженими в установленому порядку тарифами. Згідно зі ст. 68 ЖК України наймач зобов’язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги. Разом з тим на підставі ч.1 ст.64 ЖК України, повнолітні члени сім’ї несуть солідарну з наймачем правову відповідальність за зобов’язаннями, що випливають із договору найму жилого приміщення.

Відповідно до ст. ст. 150, 156, 162 ЖК України власник житлового будинку (квартири), а також члени його сім’ї, теж зобов’язані утримувати квартиру, сплачувати за комунальні послуги за затвердженими тарифами.

             Відповідно до ч.3 ст. 267 ЦК України, позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Оскільки в позовній заяві позивача окремо виділені вимоги в строках позовної давності, з зазначенням причини, з яких пропущений строк для звернення до суду з вимогами про стягнення суми заборгованості за період, що перевищує трирічний строк позовної давності, суд вважає за необхідне задовольнити позов в повному обсязі.    

Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на законі і підлягають задоволенню.

Оскільки відповідно до рішення Жовтневої районної ради м. Харкова від 26 лютого 2009 року №210/09 КП „ВТП „ВОДА” звільнено від сплати державного мита на 2009 рік та відповідно до ухвали Жовтневого районного суду м. Харкова про відстрочення сплати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, на підставі  ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідачів в дохід держави судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення  розгляду цивільної справи в розмірі 30 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.  10, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 150,162 ЖК України, ст.ст. 256,257, 267 ЦК України, суд –

     В И Р І Ш И В:

Позовну заяву КП „ВТП „ВОДА”  задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства „Виробничо-технологічне підприємство „ВОДА” заборгованість по оплаті за надання послуг з водопостачання в сумі 560 (п’ятсот шістдесят) гривень  94 копійки.

Стягнути з  ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня.

Стягнути з ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 30 (тридцять) гривень.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Жовтневий районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                                                                                             Н.В. Шульга

                                                     

                                                                                                                                     

                                                                         ОСОБА_1                                                                                  

               АДРЕСА_2

                                                               

    Жовтневий районний суд м. Харкова згідно зі ст.227 ЦПК України надсилає Вам як відповідачам копію заочного рішення.

Ви маєте право в разі заперечення проти заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання копії заочного рішення подати заяву про його перегляд.

Додаток: копія заочного рішення.

               

Суддя Жовтневого районного суду

                  м. Харкова                                                                                                                       Н.В.Шульга

                                                     

                                   ОСОБА_2                                                                                                                                                                                                                    

               м. Харків, вул. Архангельська, 10-а

                                                               

    Жовтневий районний суд м. Харкова згідно зі ст.227 ЦПК України надсилає Вам як відповідачам копію заочного рішення.

Ви маєте право в разі заперечення проти заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання копії заочного рішення подати заяву про його перегляд.

Додаток: копія заочного рішення.

               

Суддя Жовтневого районного суду

                  м. Харкова                                                                                                                       Н.В.Шульга

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація