Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #852978
Справа №1-27/2007

Справа №1-27/2007

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.02.2007 року.                                                              Голованівський районний суд

Кіровоградської області

у складі головуючого судді -                                                               Гут Ю.О.

при секретарі -                                                                                     Цимбал І.О.

з участю прокурора -                                                                           Ковбасюка Е.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Голованівськ справу про обвинувачення: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1, росіянин, . громадянин України, освіта середня, одружений, на утриманні престарілі батьки, військовозобов"язаний, пільг немає, стан здоров"я задовільний, працюючий ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканець АДРЕСА_2, раніше судимий: 11.04.1996 року Первомайським районним судом, Миколаївської області по ч.2 ст. 229-6 КК України на 2 роки позбавлення волі, 7.12.1998 року Голованівським районним судом по ч,2 ст.229-6 КК України на 3 роки 6 місяців позбавлення волі, 01.12.2000 року Голованівським районним судом по ч.1 ст. 196-1 КК України до 6 місяців виправних робіт з відрахуванням 10% заробітку, 27.11.2001 року Голованівським районним судом по ч.1 ст.185 КК України на 120 годин громадських робіт, 31.05.2002 року Голованівським районним судом по ч.3 ст.185 КК України на 3 роки 10 діб позбавлення волі, звільнений 18.04.2005 року по відбуттю строку покарання,-

по ч.2 ст.309 КК України:

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 повторно незаконно придбав, виготовив, виробив та зберігав наркотичний засіб без мети збуту за таких обставин:

Наприкінці вересня 2006 року ОСОБА_1 знаходячись на річці Південний Буг, розташованій поблизу смт. Побузького, Голованівського району, виявив ростучі рослини коноплі, з яких відокремив декілька стебел з листочками та суцвіттям, які приніс до домоволодіння в якому проживає, розташованого в АДРЕСА_3, де висушив, подрібнив за допомогою сита, виготовивши таким чином особливо-небезпечний наркотичний засіб - смолу канабісу і залишив зберігати в приміщенні житлового будинку для подальшого вживання шляхом куріння, тобто без мети збуту наркотичних засобів.

28 грудня 2006 року близько 16 години ОСОБА_1 по місцю свого проживання взяв наркотичний засіб, який у нього зберігався, поклав до кишені штанів і пішов в смт. Побузьке, Голованівського району, де по вул. Радянської Армії був

 

2

затриманий працівниками міліції Голованівського РВ УМВС. Під час проведення особистого огляду ОСОБА_1. працівники міліції виявили та вилучили речовину, яка згідно висновку судово-хімічної експертизи має характерні зовнішні ознаки спеціальної обробки рослинної суміші, ботанічні ознаки рослини коноплі, містить тетрагідроканнабінол і є особливо-небезпечним наркотичним засобом - смолою канабісу вагою 0.656 грама, який ОСОБА_1 незаконно зберігав без мети збуту наркотичних засобів.

Допитаний в судовому засіданні підсудній ОСОБА_1 свою вину у повторному незаконному придбанні, виготовлені, вироблені та зберіганні наркотичних засібів без мети збуту визнав повністю і пояснив, що він проживає в смт. Побузькому, Голованівського району. Наприкінці вересня місяця 2006 року він знаходився на рибалці на річці Південний Буг, розташованій поблизу смт. Побузького Голованівського району. Там побачив там рослину коноплі, яка росла. Він вирішив взяти трохи коноплі, щоб потім викурити її. З рослини, зірвав кілька суцвіть з насінням, які поклав собі до кишені, а коли після рибалки приїхав додому, то у відсутності дружини поклав суцвіття на балкон на сонце і висушив їх, після чого спочатку подрібнив руками, а потім отриману суміш перетер на ситі. Грубі частини і насіння, які залишилися в ситі він викинув до відра з сміттям і в подальшому виніс до контейнера з сміттям, а дрібну суміш поклав до фольги від пачки цигарок і заховав в кімнаті житлового будинку на шафі, а пізніше переклав до кишені своїх спортивних штанів і залишив зберігати з тією метою, щоб викурити даний наркотик на новорічні свята.

28 грудня 2006 року близько 16 години він одягнув спортивні штани, в кишені яких був наркотик і йшов до аптеки, розташованої в смт. Побузькому по вулиці вище автовокзалу, щоб придбати дружині таблетки „фесталу". Коли він знаходився біля двохповерхового будинку, розташованого по вул. Радянської Армії, то до нього автомобілем під'їхали працівники міліції, які доставили його до Побузького відділення міліції, де запросили двох понятих, в присутності яких провели його особистий огляд, в ході якого в правій кишені спортивних штанів виявили та вилучили згорток з фольги, в якому знаходився наркотичний засіб, виготовлений ним із рослини коноплі.

Після вилучення згорток з фольги був поміщений до прозорого поліетиленового пакету „файлу", який працівники міліції прошили та опечатали, на прикріпленій бірці він поставив свій підпис. На обліку в лікара-нарколога не • перебуває, наркотичної залежності не має. Вказані наркотичні засоби вжив перший раз після 1998 року коли притягувався за це до кримінальної відповідальності. Після звільнення створив сім"ю. Працевлаштувався на роботу в престижному підприємстві, а саме на Побузький феро-нікелевий комбінат. Має хворих престарілих батьків обоє які 1937 року народження за яким здійснює догляд, оскільки ті потребують сторонньої уваги.

В скоєному злочині щиро розкаюється, жалкує, що так сталось.

Вина підсудного ОСОБА_1. ніким не оспорюється, фактичні обставини справи не викликають сумніву.

Суд вважає недоцільним дослідження доказів стосовно цих обставин.

По місцю проживання та роботи ОСОБА_1 характеризується позитивно (а.с.66-67), стан здоров'я задовільний, (а.с.68), раніш судимий (а.с. 52), одружений (а/с-65), має на утриманні хворих престарілих батьків: матір 19.01.1937 р/н., батька 20.05.1937 р/н.

 

3

Суд заслухавши підсудного, дійшов висновку, що ОСОБА_1 скоїв повторно незаконне придбання, виготовлення, вироблення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, а тому його дії слід кваліфікувати по ч.2 ст.309 КК України.

Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати по справі в розмірі 423 грн. 70 коп. за проведення  судово-хімічної експертизи на користь держави.

Призначаючи вид та міру покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, його особу, що по місцю проживання та роботи характеризується позитивно, має на утриманні престарілих батьків, за якими здійснює постійний догляд, обставнами, що пом"якшують покарання, суд вважає щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, його працевлаштування на постійне місце роботи в престижному підприємстві та створення сім"ї, обставин, що обтяжують покарання суд не встановив, а тому вважає, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без позбавлення волі, до нього доцільно застосувати ст. 75 КК України, від відбування покарання звільнити з випробуванням.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України суд,-

ЗАСУДИВ:

Визнати винним та призначити покарання ОСОБА_1 по 2 ст. 309 КК України на 4 (чотири) роки позбавлення волі.

В силу ст.75 КК України ОСОБА_1. звільнити від відбування покарання з випробуванням.

Встановити  ОСОБА_1 іспитовий строк тривалістю на 3 (три) роки.

На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1. в період іспитового строку не виїзджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально -виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з'являтися для реєстрації в кримінально - виконавчу інспекцію.

Міру запобіжного заходу підсудному ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд.

Стягнути з ОСОБА_1. судові витрати по справі в розмірі 423 грн. 70 коп. за проведення   судово-хімічної експертизи на користь держави.

Речові докази по справі: поліетиленовий пакет з наркотичним засобом -смолою канабіс вагою 0.156 грама - знищити.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 15 (п'ятнадцяти) діб з моменту його проголошення.