Судове рішення #8525675

Справа № 22ц-807\2010 р.

Головуючий у 1-й інстанції: Меженнікова С.П.

 Доповідач: Редька А.Г.

У Х В А Л А

І М “ Я М    У К Р А Ї Н И

29 березня 2010 року                 місто Чернігів

А  п  е  л  я  ц  і  й  н  и  й     с  у  д     Чернігівської області

у складі:

головуючого – судді Бойко О.В.,

суддів – Лазоренка М.І., Редьки А.Г.,

при секретарі – Пільгуй Н.В.,

за участі: позивача ОСОБА_1,

відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5,  

           

розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду цивільну справу за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Чернігівського районного суду Чернігівської області від 12 лютого 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, сільської ради села Черниш про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

          Рішенням Чернігівського районного суду Чернігівської області від 12 лютого 2010 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, сільської ради села Черниш про визначення додаткового строку на прийняття спадщини.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати зазначене рішення суду, посилаючись на невідповідність висновків суду та неправильне застосування судом норм матеріального і процесуального права, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити її позовні вимоги та надати додатковий строк для прийняття спадщини після смерті батька та матері.  

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового розгляду справи, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга позивача ОСОБА_1 не може бути задоволена.

Відповідно до ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України суд може визначити додатковий строк для прийняття спадщини при наявності поважних причин пропуску спадкоємцем визначеного законом строку для прийняття спадщини,

За матеріалами справи встановлено, що батько позивача ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, мати ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до ст.1270 ЦК України ОСОБА_1 повинна була звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини протягом шести місяців після смерті, але як пояснила сама позивачка, до нотаріальної контори вона не зверталася взагалі ні після смерті батька, ні після смерті матері, посилаючись, що доглядала хвору матір та хворіла сама. Проте жодних підтверджень цим обставинам суду не надала.

Посилання позивача ОСОБА_1, що вона весь час проживала разом з батьками та доглядала їх також не підтверджені жодними доказами, а відповідно до даних про реєстрацію місця проживання вона проживає у селі Клочків, довідки сільської ради села Черниш свідчать, що померлі ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на день смерті були зареєстровані за місцем проживання у селі Черниш та проживали у селі Черниш самі.

Оскільки відповідно до наданих документів встановлено, що позивач ОСОБА_1 на час відкриття спадщини не проживала постійно разом із спадкодавцями вона не може вважатися такою, що прийняла спадщину відповідно до ст.1268 ЦК України.

За викладених обставин суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що позивач ОСОБА_1 у своїх вимогах не навела і у судовому засіданні не довела, що пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, та обгрунтовано відмовив надати додатковий строк для прийняття спадщини.

Рішення суду ухвалено відповідно до норм матеріального і процесуального закону і доводи апеляційної скарги не дають підстав для скасування або зміни рішення суду першої інстанції.

    Керуючись ст.ст.307,308,314,315,319 Цивільного процесуального кодексу України, апеляційний суд  

у х в а л и в:

    Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Чернігівського районного суду Чернігівської області від 12 лютого 2010 року залишити без змін.

    Ухвала набуває чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців після проголошення.

Головуючий:                     Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація