Справа № 2- 3818/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2009 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді Журби С.О.
при секретарі Йосипенко І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Соснівського районного суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до кредитної спілки «Імперія», третя особа: арбітражний керуючий ОСОБА_2 про стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення коштів, мотивуючи свої вимоги наступним:
Між позивачем та відповідачем був укладений договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок з поповненням внеску № НОМЕР_1 від 09 січня 2008 року. На виконання цього договору позивач вніс на депозитний рахунок 65320,00 грн. До закінчення терміну дії договору позивачем 25.02.2009 року була подана заява до відповідача про дострокове повернення суми вкладу в зв’язку з виниклою потребою в коштах, але відповідач дану заяву проігнорував, тому позивач звернувся до суду.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив суд їх задоволити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, повідомлявся належним чином про час та місце слухання справи.
Третя особа в судове засідання не з’явився, повідомлявся належним чином про час та місце слухання справи.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини, які регулюються нормами цивільного законодавства:
Між позивачем та відповідачем був укладений договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок з поповненням внеску № НОМЕР_1 від 09 січня 2008 року. На виконання цього договору позивач вніс на депозитний рахунок 65320,00 грн., що підтверджується прибутковим касовим ордером № 116 від 09.01.2008 року. Відповідно до п. 4.2.2. договору вкладник має право достроково вимагати всієї суми внесеного ним вкладу, попередивши про це спілку за тридцять робочих днів до дати повернення. До закінчення терміну дії договору позивачем 25.02.2009 року була подана заява до відповідача про дострокове повернення суми вкладу в зв’язку з виниклою потребою в коштах, але відповідач дану заяву проігнорував.
Згідно ст. 23 Закону України «Про кредитні спілки» внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти плата (відсотки) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності. Кожний член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти, зазначені в частині першій цієї статті, у порядок і строки, які визначені відповідно укладених з членом кредитної спілки договорами.
Відповідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цивільного кодексу України.
Укладений сторонами договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок з поповненням внеску № НОМЕР_1 від 09 січня 2008 року за своєю правовою природою є договором банківського вкладу (ст. 1058 ЦК України). Згідно вимог ст. 1060 ЦК України за договором банківського вкладу незалежно від його виду (строковий або за вимогою) банк (сторона, що прийняла від іншої сторони грошову суму) зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.10, 60, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити частково.
Стягнути з кредитної спілки «Імперія» на користь ОСОБА_1 суму депозитного внеску в розмірі 65320,00 грн. та 30,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього 65350,00 грн.
Стягнути з кредитної спілки «Імперія» на користь держави судовий збір в сумі 653,00 грн.
В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
ГОЛОВУЮЧИЙ: