Судове рішення #8521661

Справа № 2-0-26/2009 року

 ряд. стат. звіту № 9

Р I Ш EH Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2009 року м. Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

в особі: головуючого - судді Монич В. О.

при секретарі Решко СІ.

за участю: заявника ОСОБА_1

представника

зацікавленої особи ОСОБА_2

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Мукачево цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до зацікавленої особи Управління Пенсійного фонду України в м. Мукачево про встановлення факту, що має юридичне значення,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення в документах, які мають юридичне значення а саме: у свідоцтві про одруження прізвище заявника та її чоловіка вказано на російській мові "ОСОБА_3" та "ОСОБА_1", хоча відповідно на Українській мові прізвище слід було писати "ОСОБА_1", тому в паспорті громадянина України прізвище вказано "ОСОБА_1". В свідоцтві про смерть прізвище чоловіка заявниці вказано "ОСОБА_3", після його смерті, заявниця звернулася в Управління Пенсійного фонду України в м. Мукачево для переведення пенсії за померлим чоловіком на її ім"я, їй повідомили про дані розбіжності.

В попередньому судовому засіданні заявник вимоги заяви підтримала, з наведених у заяві підстав просили заяву задоволити.

Представник зацікавленої особи в попередньому судовому засіданні не заперечує проти заявлених вимо г.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін вивчивши та дослідивши матеріали справи наявними доказами, суд приходить до слідуючого висновку.

Судом втановлено, що в свідоцтві про одруження прізвище заявника та її чоловіка вказано на російській мові "ОСОБА_3" та "ОСОБА_1", що стверджується копією свідоцтва про одруження серія НОМЕР_1 ВІД 29.03.1958 року (а.с. 5). Відповідно на Українській мові прізвище слід було писати "ОСОБА_1", але в паспорті громадянина України прізвище заявника також вказали "ОСОБА_1" (а.с. 7). В свідоцтві про смерть прізвище чоловіка заявниці вказано "ОСОБА_3" (а.с. 6). Після смерті чоловіка, заявниця звернулася в Управління Пенсійного фонду України в м. Мукачево для переведення пенсії за померлим чоловіком на її ім"я, їй відмовили та повідомили про дані розбіжності.

Як вбачається з матеріалів справи прізвище заявниці та її чоловіка вказано на російській мові "ОСОБА_3" та "ОСОБА_1", хоча при перекладі на Українську мову прізвище слід було писати "ОСОБА_1".

Встановлення факту належності даних розбіжностей необхідні заявниці для переведення пенсії за померлим чоловіком.

Таким чином, прізвище померлого зазначене у свідоцтві про смерть не збігається в правовстановлюючих документах, а саме в свідоцтві про одруження, що унеможливлює для заявника переведення пенсії за померлим та може потягти за собою порушення її прав.

Враховуючи наведене вище та керуючись ст. ст. 11, 60, ч.4 130, 208, 209, 212-218, п.6 ч. 1 ст. 256, 259 ЦПК України, суд -

вирішив:

Заяву задовольнити.

Встановити факт, що свідоцтво про укладення шлюбу між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 видане Печерським районним бюро ЗАГС серії НОМЕР_1 від 29.03.1958 року належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація