Номер стат.звіту К.4.
Справа № 2-787/09
РIШEHНЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2009 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі: головуючого - судді Заборовського B.C.
при секретарі Продан М. В.
за участю: позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мукачево цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог на предмет спору: Мукачівське міське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на нерухоме майно,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що вона проживає за адресою: АДРЕСА_1 із серпня місяця 1999 року. Проживала вона разом з тіткою ОСОБА_3 та її донькою ОСОБА_4. Проживали вони однією сім»єю, ОСОБА_3 доглядала за нею як за своєю донькою. З лютого 2004 року вона проживала у цивільному шлюбі з чоловіком і ІНФОРМАЦІЯ_1 у неї народилась донька ОСОБА_5.
1. ІНФОРМАЦІЯ_2 в неї народився син - ОСОБА_6. Так із ними почали проживати її діти. Жили вони дружно, доглядали один за одним, були однією сім»єю.
1. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 померла, так як більше двох років постійно хворіла. Всі витрати на поховання взяла вона на себе.
ІНФОРМАЦІЯ_4 помирає ОСОБА_4, так як була важко хворою людиною. Знову всі витрати на поховання та процедуру оформлення документації взяла вона на себе.
У квартирі залишились проживати вона та двоє її маленьких діточок. Квартира однокімнатна, приватизована покійною її тіткою. До суду її змусила звернутись та обставина що після смерті родичів вона несе повне утримання даної квартири (оплачує за всі комунальні послуги, але на ім»я покійної). Ще за життя її тітка мала намір залишити заповіт, але в силу того, що постійно хворіла і знаходилась на лікуванні не встигла цього зробити. Звернувшись до нотаріальної контори їй було запропоновано державним нотаріусом звернутися до суду із вказаною заявою. Також до суду вона звернулась тому, що їй постійно надокучає проживати у її квартирі ОСОБА_2 (відповідач по справі). Заявляє їй, що він має право проживати у квартирі, так як колись дружив із донькою покійної. Просить суд встановити факт спадкування нею квартири АДРЕСА_1 ; визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1; зобов»язати Мукачівське б»юро технічної інвентаризації та експертної оцінки внести відповідні зміни у реєстраційні документи та зобов»язати ОСОБА_2 усунути перешкоди в користуванні майном, а саме квартири АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі і просить суд їх задоволити.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю, не заперечує проти його задоволення.
Представник КП «Мукачівського МБТІ та ЕО» в судове засідання не з»явився, про причину неявки суд не повідомив, повідомлявсь належним чином про час та місце розгляду справи по суті.
Дослідивши матеріали справи суд, приходить до висновку про підставність заявлених вимог і необхідності їх задоволення із слідуючих підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 із серпня місяця 1999 року. Проживала вона разом з тіткою ОСОБА_3 та її донькою ОСОБА_4. Проживали вони однією сім»єю, ОСОБА_3 доглядала за нею як за своєю донькою. З лютого 2004 року вона проживала у цивільному шлюбі з чоловіком і ІНФОРМАЦІЯ_1 у неї народилась донька ОСОБА_5, що стверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 23.06.2005 року /а.с. 13/.
1. ІНФОРМАЦІЯ_2 в неї народився син - ОСОБА_6, що стверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 19.02. 2007 року /а.с. 14/. Жили вони дружно, доглядали один за одним, були однією сім»єю.
1. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 померла, що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 25.04.2008 року /а.с. 9/ Всі витрати на поховання взяла на себе. ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_4 помирає ОСОБА_4, що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 від 24.11.2008 року /ах. 11/. Знову всі витрати на поховання та процедуру оформлення документації взяла ОСОБА_1 на себе.
У квартирі залишились проживати ОСОБА_1 та двоє її маленьких діточок. Квартира однокімнатна, приватизована покійною її тіткою. До суду її змусила звернутись та обставина що після смерті родичів вона несе повне утримання даної квартири оплачує за всі комунальні послуги, але на ім»я покійної.. Ще за життя її тітка мала намір залишити заповіт, але в силу того, що постійно хворіла і знаходилась на лікуванні не встигла цього зробити. Звернувшись до нотаріальної контори їй було запропоновано державним нотаріусом звернутися до суду із вказаною заявою. Також до суду вона звернулась тому, що їй постійно надокучає проживати у її квартирі ОСОБА_2 (відповідач по справі). Заявляє їй, що він має право проживати у квартирі, так як колись дружив із донькою покійної.
Таким чином, у відповідності до ч. 3 ст. 1268 ЦК України «спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкоємцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї».
Відповідно до ст. 328 ЦК України «право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом».
Керуючись ст. ст. 10, 60, 208, 209, 212-218, 256 ЦПК України, ст. ст. 328, ч. 3 ст. 1268 ЦК України, суд -
рішив:
Позов ОСОБА_1 - задоволити.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, що складається з нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.
Зобов»язати Мукачівське б»юро технічної інвентаризації та експертної оцінки внести відповідні зміни у реєстраційні документи.
Зобов»язати ОСОБА_2 усунути перешкоди в користуванні майном, а саме квартири АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.