Справа № 2-626/2009 року
ЗАОЧНЕРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2009 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі: головуючого - судді Монич В. О.
при секретарі Решко СІ.
з участю: представника позивача ОСОБА_1 розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про виділ часток із майна, що є спільною сумісною власністю.
встановив:
Позивач ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_3 про виділ часток із майна, що є спільною сумісною власністю - на квартиру АДРЕСА_1. Позовні вимоги мотивує тим, що вказана квартира на праві спільної сумісної власності на підставі свідоцтва про право власності на житло належить: - ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Просить визначити частки у спільній сумісній власності.
В попередньому судовому засіданні представник позивача вимоги позовної заяви підтримав повністю, з наведених у заяві підстав просив їх задоволити.
Відповідач ОСОБА_3 подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги визнає, не заперечує проти задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, знаходить можливим розглянути справу у відсутності відповідача, згідно вимог ст. 169 ч.4 ЦПК України, на підставі наявних у справі даних та доказів з постановлениям заочного рішення, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого висновку.
Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності на підставі свідоцтва про право власності на житло належить: ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, що стверджується копією свідоцтва про право власності на житло (а.с. 7). ОСОБА_4, померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 8).
Виділ часток із майна, що є у спільній сумісній власності - необхідно позивачу для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом.
У відповідності п.2 ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Таким чином, представником позивача в судовому засіданні доведено, що його вимоги є обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 368-370, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 130 ч.4, 169 ч.4, 208, 209, 212-218, ЦПК України, суд, заочно-
вирішив:
Позовну заяву задовольнити.
Виділити частки у спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1, між ОСОБА_2, ОСОБА_3 та померлою ОСОБА_4, визнавши за кожним по 1/3 частину даної квартири.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.