Судове рішення #8520412

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2008 р.     справа № 2-8773/08

Приморський районний суд м. Одеси в складі: головуючого судді - Турецької І.О. при секретарі - Скоріній Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу дійсним

ВСТАНОВИВ:

Позивачка, звернувшись з вищевказаною заявою до суду, просить визнати договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 - дійсним, тому що вона були придбана нею на Одеській товарній біржі і нотаріус не приймає вказану угоду до виконання, у зв'язку з тим, що порушена форма її укладення, а саме нотаріальне посвідчення.

В судовому засіданні позивачка заявлений позов підтримала та просила суд його задовольнити.

Відповідачі у судове засідання не з'явилися, сповіщалася, про причини неявки суд не повідомили.

Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає позов обгрунтованим та підлягаючим задоволенню на наступних підставах.

Матеріалами справи встановлено, що згідно, договору № 9448 купівлі-продажу нерухомого майна від 01 вересня 1995 р. позивачка придбала у відповідачів квартиру АДРЕСА_1.

Зазначений договір купівлі-продажу був оформлений на Одеській товарній біржі, а 14 грудня 1995 р. зареєстрований за позивачкою в КП „ОМБТІ та РОН".

В даний час позивачка має намір розпорядитися спірною квартирою, однак при звернені до нотаріальної контори їй було відмовлено в оформленні договору, у зв'язку з тим, що попередня угода була оформлена з порушенням вимог закону, а саме нотаріально не посвідчена.

Відповідно до положень п.4 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України в редакції 2003 p., до вказаних правовідносин належить застосувати норми ЦК України в редакції 1963 року, оскільки його норми регулювали спірні правовідносини на час їх виникнення.

Стаття 227 ч.1 ЦК України (в редакції 1963 р.) зазначає, що договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин. Недодержання в цих випадках нотаріальної форми тягне недійсність договору (ст.47 цього Кодексу).

Згідно зі ст.47 ЦК України (в редакції 1963 року) нотаріальне посвідчення угод обов'язкове лише у випадках, зазначених у законі. Недодержання в цих випадках нотаріальної форми тягне за собою недійсність угоди.

Частина 2 вказаної статі вказує на те, якщо одна із сторін повністю або частково виконала угоду, що потребує нотаріального посвідчення, а друга сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд вправі за вимогою сторони, яка виконала угоду, визнати угоду дійсною. В цьому разі наступне нотаріальне оформлення угоди не вимагається.

Проаналізувавши вищевикладене, суд вважає, що позивачкою представлені докази виконання умов договору купівлі-продажу спірної квартири, тому, у зв'язку з ухиленням відповідачами від його нотаріального посвідчення, біржовий договір

відповідачами від його нотаріального посвідчення, біржовий договір належить визнати недійсним, а саму угоду купівлі-продажу спірної квартири належить визнати дійсною.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу дійсним - задовольнити.

Визнати недійсним біржовий договір № 9448 купівлі-продажу нерухомого майна від 01 вересня 1995 року, зареєстрований на Одеській товарній біржі за яким ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 продали, а ОСОБА_1 купила квартиру АДРЕСА_1

Визнати дійсною угоду купівлі-продажу нерухомого майна, зареєстровану на Одеській товарній біржі 01 вересня 1995 р., за якою ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 продали, а ОСОБА_1 купила квартиру АДРЕСА_1

На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення може бути подано заяву про апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація