Судове рішення #8520186

Справа № 2-116/09 (Категорії 2.33)

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2009 року     смт. Великий Березний

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області в складі

головуючого - судді Животова Є.Г., за участі секретаря судового засідання Полуян М.В.,

представника позивача - юрисконсульта ВАТ "ЕК"Закарпаттяобленерго" Калінець В.І.,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі судового засідання, в смт. Великий Березний, цивільну справу за позовом ВАТ «Енергопостачальна Компанія «Закарпаттяобленерго» до ОСОБА_2 про стягнення завданої безобліковим використанням електричної енергії шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з даним позовом, посилаючись на те, що за місцем помешкання відповідача, в смт. Великий Березний, вул. Корятовича (ферма), при проведенні працівниками Великоберезнянського РЕМ (структурний підрозділ ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго») перевірки дотримання споживачами Правил користування електричною енергією, виявлено порушення правил користування електричною енергією - безоблікове використання електричної енергії.

Оскільки електроенергія споживалася споживачем поза приладом обліку і не оплачувалася, про що був складений відповідний акт, а згодом й розрахунок завданої шкоди, просить стягнути з відповідача завдану шкоду, що відповідно до п. 6 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року № 562 (далі - Методика) становить 612 грн. 88 коп., а з урахуванням часткової проплати відповідачем шкоди (120 грн.) -492 грн. 88 коп. Також просить стягнути на користь ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» понесені позивачем судові витрати по справі, що складаються зі сплати державного мита (судового збору) та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

У судовому засіданні представник позивача підтримала позов в повному обсязі, надавши в цілому аналогічні зазначеним в позовній заяві доводам пояснення, обґрунтовуючи вимоги позивача вищевказаним фактом порушення відповідачем правил користування електричною енергією та розрахунком збитків, складеним на підставі Методики, укладенням угоди про добровільне відшкодування збитків. Просила задовольнити позов та стягнути з відповідача на користь ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго» залишку шкоди в розмірі 492 грн. 88 коп. та понесені позивачем судові витрати.

Відповідач заявлений позов визнав повністю, пояснила, що готова сплатити борг.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд визнає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з таких підстав.

Як встановлено по справі, 1 вересня 2006 року при проведенні працівниками Великоберезнянського РЕМ (структурний підрозділ ВАТ «Закарпаттяобленерго») перевірки дотримання споживачами Правил користування електричною енергією для населення (далі -

ПКЕЕН), за місцем проживання ОСОБА_2, гуртожиток в АДРЕСА_1, було виявлено порушення ПКЕЕН у виді самовільного     підключення до

мереж ВАТ «ЕК «Закарпаттяобленерго», про що був складений відповідний акт. Спожита відповідачем таким чином електроенергія не обліковувалася і не оплачувалася, чим було заподіяно шкоду енергопостачальнику.

Даний факт стверджується наявними у матеріалах справи акту № 57975 про порушення відповідачем «Правил користування електричною енергією для населення» від 01.09.2006 (а.с. 5), протоколом засідання комісії з розгляду Актів про порушення ПКЕЕН Великоберезнянського РЕМ від 20.10.2006 № 209 (а.с. 6), розрахунком збитків за актом «Акт про порушення ПКЕЕн» № 57975 від 20.10.2006 (а.с. 7).

Відповідно до ч. 2, 4 ст. 26, ч. 1, 2 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії і несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією згідно із законодавством України; правопорушеннями в електроенергетиці є, зокрема, крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку, яке тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Згідно п. 10.2. п. п. 1, п. п. 20 Правил користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 2 серпня 1996 року за № 417/1442 споживач електроенергії зобов'язаний користуватися електричною енергією виключно на підставі договору та своєчасно вживати відповідних заходів для усунення виявлених порушень.

У відповідності з ст. ст. 22, 1166 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права має право на їх відшкодування і такі збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування в більшому або меншому розмірі. Майнова шкода завдана неправомірними діями майну фізичної чи юридичної особи відшкодовуються в повному обсязі.

Розмір завданої позивачу шкоди обчислений відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року № 562 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 липня 2006 р. за № 782/12656.

Дана Методика застосовується у разі виявлення порушень ПКЕЕ, зокрема самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або проводів до мережі електропередавальної організації та самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі, поза засобами обліку електричної енергії (п. п. 7 п. 2.1, п. п. 6 п. 3.1 Методики) і встановлює порядок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПКЕЕ.

Відповідно до п. 3.2, 3.3. Методики вартість необлікованої електричної енергії розраховується на підставі акта про виявлення порушення, який складається відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури, розрахунок вартості необлікованої електричної енергії здійснюється: за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії; за тарифами (цінами) для населення, що діяли в період, за який розраховується розмір вартості необлікованої електричної енергії; за кількістю днів.

Зважаючи на вищенаведене, суд визнає доведеними доводи представника, тому з відповідача на користь позивача підлягає стягненню встановлена судом шкода - її залишок в

розмірі 492 грн. 88 коп. та документально підтверджені понесені структурним підрозділом ВАТ «ЕК «Закарпаттяобленерго» - Великоберезнянським РЕМ судові витрати: 51 гривня -державне мито (судовий збір), 30 гривень - витрати, пов'язані з інформаційно-технічним забезпеченням судового процесу (а.с. 1, 2).

Керуючись ст. ст. 58, 60, 88, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України,
ст. ст. 22, 1166 Цивільного кодексу України, Законом України «Про електроенергетику», п. 2.1.
п. п. 7 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок
порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої
Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006
року № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України     4 липня 2006 р. за №

782/12656, Правил користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 2 серпня 1996 року за № 417/1442, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ «Енергопостачальна Компанія "Закарпаттяобленерго" чотириста дев'яносто дві гривні вісімдесят вісім копійок на відшкодування залишку шкоди завданої внаслідок безоблікового використанням електричної енергії.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ «Енергопостачальна Компанія "Закарпаттяобленерго" судові витрати: п'ятдесят одну гривню державного мита (судового збору); 30 (тридцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області через Великоберезнянський районний суд шляхом подання протягом десяти днів після його проголошення заяви про апеляційне оскарження та наступного подання протягом двадцяти днів після цього апеляційної скарги (скарга може бути подана в десятиденний строк, передбачений для подання вищезазначених строків, якщо рішення не буде оскаржене, або після апеляційного розгляду справи, якщо рішення не буде скасовано.

  • Номер: 6/133/35/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-116/09
  • Суд: Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
  • Суддя: Животов Є.Г.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.06.2015
  • Дата етапу: 10.06.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація