Справа №2-553/08
Категорія: 47
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
9 грудня 2008 року Маневицький районний суд Волинської області в складі: головуючого - судді Токарської І.С. при секретарі Абрамчук Н.В., з участю:
прокурора Матюка A.M., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Маневичі цивільну справу за позовом прокурора Маневицького району в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1, законний представник - ОСОБА_2, до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
23 жовтня 2008 року прокурор Маневицького району звернувся в суд з позовом в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1, законний представник -ОСОБА_2, до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, мотивуючи свій позов тим, що відповідач, будучи батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ухилявся від виконання своїх обов'язків по вихованню сина і, відповідно до рішення Луцького міськрайонного суду від 4 вересня 2007 року, його було позбавлено батьківських прав. Мати неповнолітнього ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Опікуном над неповнолітнім, відповідно до рішення виконавчого комітету Красновільської сільської ради № 41 від 18 грудня 2003 року призначено його бабу -ОСОБА_2. Відповідач будь-якої матеріальної допомоги на виховання сина опікуну не надає, а тому просив стягнути з відповідача на користь опікуна ОСОБА_2 аліменти на утримання ОСОБА_1.
В судовому засіданні представник прокуратури Маневицького району ОСОБА_4, позовні вимоги підтримав повністю, просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
За погодженням з представником прокуратури суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника прокуратури, дослідивши письмові докази по даній справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно ч.3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ст.182 Сімейного кодексу України до обставин, які враховуються при визначенні розміру аліментів, відносяться: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей чи непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 є батьком неповнолітньої ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 20 липня 1991 року, наявною в матеріалах справи (а.с.3).
З актового запису про смерть № 1 від 1 січня 1992 року виданого Гораймівською сільською радою Маневицького району Волинської області, вбачається, що ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а рішенням Луцького міськрайонного суду від 4 вересня 2007 року ОСОБА_3 позбавлено батьківських прав відносно його неповнолітнього сина - ОСОБА_1 (а.с 7).
Рішенням Красновільської сільської ради № 41 від 18 грудня 2003 року опікуном ОСОБА_1 призначено ОСОБА_2 (а.с. 5, ).
Зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності дають суду підстави вважати, що відповідач спроможний сплачувати аліменти на утримання неповнолітніх синів щомісячно в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 23 жовтня 2008 року до досягнення ОСОБА_1 повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць слід допустити до негайного виконання та стягнути з відповідача в доход держави 7 (сім) гривень 50 (п'ятдесят) копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 88, 215, 224, 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180, 181, 182, СК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_3, жителя с. Лище Луцького району Волинської області на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітнього ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1/4 частини від всіх видів його заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 23 жовтня 2008 року і до досягнення ОСОБА_1 повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_3 7 гривень 50 копійок витрат за інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи Маневицьким районним судом Волинської області на користь одержувача: Маневицький район Держбюджет 22050000 код 21740422 рахунок 31213259700287 банк ГУДКУ у Волинській області МФО 803014, призначення платежу: за ІТЗ до Маневицького районного суду, а також в доход держави 51 гривню судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте Маневицьким районним судом Волинської області за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії; У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.