Судове рішення #851607
Справа № 2-109/07

Справа № 2-109/07

РІШЕННЯ

Іменем України

14 березня 2006 року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого Трофименка М.В., при секретарі Чернишовій В.О.,

за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Шаболтасівської сільської ради - Ірха А.І., третьої особи ОСОБА_2. та представника Сосницької нотаріальної контори Пацюка СМ., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Сосниця справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Шаболтасівської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою до Шаболтасівської сільської ради про надання строку на прийняття спадщини, мотивуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3; ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати ОСОБА_4 після смерті яких відкрилася спадщина на земельні частки (пай) в розмірі 1,87 га кожна згідно сертифікату серії НОМЕР_1 та сертифікату серії НОМЕР_2. За життя мої покійні батьки склали заповіти в яких все своє майно заповідали своєму синові ОСОБА_2., на даний час її брат ОСОБА_2. відмовився від спадщини на її користь. Право власності на земельні частки (пай) підтверджується сертифікатом на земельні частки (пай) серії НОМЕР_1 виданого головою Сосницької районної державної адміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_3 та сертифікату серії НОМЕР_2 виданого головою Сосницької районної державної адміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_4. Після того, як позивачка дізналась про те, що брат не прийняв спадщину вона звернулась до нотаріальної контори де їй відмовили в оформленні спадщини так як пропущено строк прийняття спадщини. Інших спадкоємців немає.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримала позовні вимоги і пояснила суду, що після смерті батьків відкрилася спадщина на земельні частки (пай) в розмірі 1,87 га кожна згідно сертифікату серії НОМЕР_1 та сертифікату серії НОМЕР_2. За життя мої покійні батьки склали заповіти в яких все своє майно заповідали своєму синові ОСОБА_2., на даний час її брат ОСОБА_2. відмовився від спадщини на її користь. Дізнавшись про те, що брат не прийняв спадщину і відмовився від неї на її користь вона звернулась до нотаріальної контори де їй відмовили, тому що пропущено строк для прийняття спадщини.

Представник відповідача Шаболтасівської сільської ради - Ірха А.І - в судове засідання не прибув але від нього поступила заява в якій він просить справу про пордовження строку на прийняття спадщини ОСОБА_1 розглядати без їх представника. Позовні вимоги визнають , не заперечують проти їх задоволення.

Представник Сосницької державної нотаріальної контори Пацюк СМ. в судовому засіданні пояснив, що після померлих ОСОБА_3 та ОСОБА_4, жителів ІНФОРМАЦІЯ_5, в Сосницькій державній нотаріальній конторі спадщина на земельні частки (паї) не відкривалась і він не заперечує проти того щоб надати позивачу додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки причини, які перешкодили їй вчасно прийняти спадщину дійсно є поважними.

Суд заслухавши доводи позивача, думку відповідача та представника нотаріальної контор, а також дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити оскільки позовні вимоги і посилання позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а саме:

 

 

2

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер ОСОБА_3 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3) видане виконкомом Шаболтасівської сільської ради Сосницького району Чернігівської області про, що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис НОМЕР_4.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_5) видане виконкомом Шаболтасівської сільської ради Сосницького району Чернігівської області про, що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис НОМЕР_6.

Відповідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_7, актовий запис НОМЕР_8 видно, що в ОСОБА_3 та ОСОБА_4 народилась дочка ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6.

З свідоцтва про укладення шлюбу видно, що ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, після укладення шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_1

З паспорту серії НОМЕР_9 видно, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уроженка ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрована в АДРЕСА_1

Відповідно сертифікату серії НОМЕР_1 на земельну частку (пай) виданого головою Сосницької районної державної адміністрації відІНФОРМАЦІЯ_3 на ім»я ОСОБА_3 видно, що йому належить право на земельну частку (пай) у землі розміром 1,87 га., яка перебуває у колективній власності КСП «Зоря» .

З сертифікату серії НОМЕР_2 на земельну частку (пай) виданого головою Сосницької районної державної адміністрації відІНФОРМАЦІЯ_3 на ім»я ОСОБА_4 видно, що їй належить право на земельну частку (пай) у землі розміром 1,87 га., яка перебуває у колективній власності КСП «Зоря».

З заповітів від ІНФОРМАЦІЯ_8 видно, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 мешканці ІНФОРМАЦІЯ_5 все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалось і на що вони за Законом матимуть право на час своєї смерті, все заповіли сину ОСОБА_2

Відповідно заяви від ІНФОРМАЦІЯ_9 з якої видно, що ОСОБА_2 відмовляється від належної йому частки в спадковому майні померлих ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3 та ІНФОРМАЦІЯ_2ОСОБА_4 на користь своєї сестри ОСОБА_1.

Згідно ст.1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.

Згідно ст.1272 ч.3 Цивільного кодексу України, спадкоємцю який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка дійсно пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини і тому суд вважає за необхідне надати їй додатковий строк для прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 1261,1272 ч.3 Цивільного Кодексу України та ст. 130, 174,215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Надати  ОСОБА_1   додатковий   3-місячний   строк   на  прийняття спадщини на земельні частки (паї)   після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3 та померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4. Строк рахувати з моменту вступу рішення в законну силу.

Рішення може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду через Сосницький райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання; заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація