Судове рішення #851257
Справа №1-27/2007р

Справа №1-27/2007р

ВИРОК

Іменем України

12 березня   2007 року.

Камінь-Каширський районний суд Волинської області в складі толовуючого-голови суду       Гордійчука В.М.

при секретарі                                       Віліщук Н.Ф..

з участю прокурора                             Сільчука А.В.

потерпілих                                           ОСОБА_1,ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Камені-Каширському справу про обвинувачення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,українки, громадянки України, уродженки і жительки АДРЕСА_1, освіта середня-спеціальна, одружену, троє дітей на утриманні, раніше не судиму, приватного підприємця, в злочинах передбачених ст.172 ч.І ст.366 ч.І КК України,

встановив: Підсудна ОСОБА_3 будучи приватним підприємцем як службова особа здійснюючи роздрібну торгівлю продовольчими товарами у власному магазині в АДРЕСА_1,з метою не сплати в дохід держави податкових та інших обов"язкових страхових платежів із заробітної плати найманих працівників, умисно грубо порушуючи конституційні і трудові права протягом 2005-2006 роківу використовувала найману працю потерпілих ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без укладення з ними трудових договорів в письмовій формі та реєстрації їх в органах Державного центру зайнятості, виплачуючи заробітну плату без будь-яких нарахувань.

З метою приховання від державних органів реальної кількості найманих працівників підсудна протягом 2005-2006 років в квартальні звіти, як офіційні документи, що подавала до Камінь-Каширської міжрайонної державної податкової інспекції, вносила завідомо неправдиві відомості, занижуючи реальну кількість працюючих у неї найманих працівників з метою несплати загальнообов'язкових платежів, після чого скріплювала вищевказані документи своїм підписом, а щомісячні повідомлення про внески до пенсійного фонду України у Камінь-Каширському районі, взагалі не подавала.

Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_3 показала, що з 2001 року займається підприємницькою діяльністю і в АДРЕСА_1 має магазин де проводить торгівлю продовольчими товарами. Спочатку в магазині працювала сама, а з 2005 року і в 2006 році в магазині працювали ОСОБА_1 і ОСОБА_2 з якими вона трудові договори не укладала, а заробітну плату

 

2

виплачувала без нарахування всіх платежів.

У звітах, що подавала до податкової інспекції вказувала, що наймані працівники у неї відсутні.

Потерпілі ОСОБА_1 і ОСОБА_2 підтвердили суду. що протягом 2005-2006 років працювали в магазині підсудної продавцями і вона виплачувала їм зарплату без-будь-якого оформлення документів про прийняття на роботу.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію суб"єкта підприємницької діяльності-фізичної особи НОМЕР_1 виданого Камінь-Каширською районною державною адміністрацією 22 жовтня 2001 року ОСОБА_3 зареєстрована як приватний підприємець.

Із довідок Камінь-Каширської МДШ і районного центру зайнятості ОСОБА_1 і ОСОБА_2 в трудових відносинах із підприємцем ОСОБА_3 не перебували і податок з доходів фізичних за них не перераховувався та договорів про використання праці найманих працівників підсудна не укладала.

Згідно приєднаних до справи щоквартальних звітів за 2005 і 2006 роки ОСОБА_3 як платника податку відсутні дані про використання найманої праці. Ці документи підписані підсудною.

На підставі повного і об"єктивно проведеного дослідження зібраних по справі доказів встановленого ОСОБА_3 як службова особа грубо порушувала законодавство про працю при використанні праці найманих працівників, а тому її дії вірно кваліфіковані за ст. 172 ч. 1 КК України.

Для приховання даного злочину вона вчинила службові підроблення тому дії вірно кваліфіковані і за ст.366 ч. 1 КК України.

Обираючи міру покарання підсудній суд враховує суспільну небезпечність злочину, що посягає на трудові права громадян та вчинене поряд з цим службове підроблення для приховання злочину.

Як особа ОСОБА_3 вперше притягується до кримінальної відповідальності, утримує і виховує троє неповнолітніх дітей, розкаялася у вчиненому, а тому виправлення її можливе при застосуванні покарання у виді штрафу і підставі для застосування інших покарань суд не знаходить.

Виходячи із санкції ст.366 ч.І КК України суд застосовує додаткове покарання у виді позбавлення права займатися підприємницькою діяльністю, оскільки підсудна як суб"єкт підприємницької діяльності вчинила службові підороблення службового становища.

Підроблені документи як речові докази суд залишає при справі.

Керуючись ст..ст.323,324 КПК України, суд,

засудив:

ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні злочинів передбачених ст.172 ч.І та ст.366 ч.І КК України та обрати покарання у виді штрафу:

-за ст. 172 ч. 1 КК України у сумі 600(шістсот) гривнів;

-за ст.366 ч.І КК України у сімі 550(п"ятсот п"ятдесят) гривнів з позбавленням  права займатися підприємницькою діяльністю  строком на

 

3

2(два) роки.

На підставі ст.70 КК України остаточно визначити покарання за сукупністю злочинів шляхом їх часткового складання у виді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривнів з позбавленням права займатися підприємницькою діяльністю   на 2( два) роки.

Речові докази: звіти за 2005-2006 роки (а.с.37-44,47) залишити при справі.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Волинської області протягом 15 діб з дня проголошення шляхом подачі апеляцій до Камінь-Каширського районного суду.

Головуючий -підпис

Оригіналу відповідає

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація