Справа №2- 39 2007 року.
РІШЕННЯ
Іменем України
22 січня 2007 року місцевий Сосницький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді - Трофименка М.В.,
при секретарі - Чернишової В.О.,
за участю позивача - ОСОБА_1., представника Сосницької нотаріальної контори Пацюка СМ., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Сосниця справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Хлоп"яницької сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернувся до суду із позовною заявою до Хлоп"яницької сільської ради про надання додаткового строку на прийняття спадщини, мотивуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його дядько - ОСОБА_2 після смерті якого відкрилася спадщина - на земельний пай, що належав покійному відповідно свідоцтва серії НОМЕР_1. За життя дядько заповів право на земельну частку ( пай ), що знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 2,9 га. позивачу, але в установлений законодавством шестимісячний строк спадщини він не прийняв в зв"язку з-перебуванням за межами області.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримав позовні вимоги посилаючись на обставини викладені в позовній заяві і просить суд надати йому додатковий строк на прийняття спадщини.
Представник відповідача голова Хлоп"яницької сільської ради в судове засідання не прибув, але від нього надійшла заява про розгляд справи в його відсутності, позов визнає.
Представник Сосницької нотаріальної контори Пацюк СМ. не заперечує проти надання позивачу додаткового строку на прийняття спадщини.
Суд заслухавши доводи позивача, третьої особи а також дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовільнити оскільки позовні вимоги і посилання позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а саме:
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 ( свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 виданого виконкомом Хлоп"яницької сільської ради Сосницького району Чернігівської області).
Згідно заповіту від ІНФОРМАЦІЯ_3 посвідченого секретарем виконкому Хлоп"яницької сільської ради видно, що ОСОБА_2 заповів, належне йому право на земельну частку ( пай ), що знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 2,9 га. в умовних кадастрових гектарах своєму племіннику ОСОБА_1
2
Відповідно сертифікату на право на земельну частку ( пай ) серії НОМЕР_3 виданого члену ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_5, якому належить право на земельну частку ( пай ) у землі, яка перебуває у колективній власності „ ІНФОРМАЦІЯ_4 " в розмірі 2,9 га. в умовних кадастрових гектарах без визначення меж частки.
З довідки НОМЕР_4 виданої директором СТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 " видно, що СТОВ „ ІНФОРМАЦІЯ_2 " є правонаступником СВК „ ІНФОРМАЦІЯ_4 ".
Відповідно довідки НОМЕР_5 видно, що ОСОБА_2 був членом ІНФОРМАЦІЯ_4 і внесений в списки на розпаювання землі за НОМЕР_6.
З довідки виконкому Хлоп"яницької сільської ради видно, що ОСОБА_2 по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 проживав в ІНФОРМАЦІЯ_5
Тому позивач має право на спадкування майна за заповітом, але в установлений законодавством шестимісячний строк спадщини він не прийняв в зв'язку з перебуванням за межами області..
Згідно ст. 1272 ч 3 Цивільного кодексу України, спадкоємцю який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що позивач дійсно пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини і тому суд вважає за необхідне надати додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ч.3 ст.1272 Цивільного Кодексу України та ст. 130, 174, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ
Надати ОСОБА_1 додатковий 3-місячний строк на прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
Строк рахувати з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду через місцевий Сосницький- райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги.
Головуючий