Справа № 3/2-230 за 2007 рік РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючої Толкачової Л..А.
при секретарі Грищенко І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вищедубечанської сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка пред'явила в суді даний позов, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2. Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з жилого будинку №АДРЕСА_1, Вишгородського району, Київської області. У встановлений законом термін позивачка не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини але фактично прийняла її шляхом вступу у володіння та користування спадковим майном. Коли позивачка звернулася до державної нотаріальної контори, то в ході підготовки документів для переоформлення спадщини з'ясувалося, що зазначений жилий будинок не зареєстрований у Вишгородському БТІ. Просить встановити факт прийняття спадщини та визнати за нею право власності на спадкове майно.
В судовому засіданні представник позивачки підтримав позовні вимоги та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився: про час та день розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
ОСОБА_2 помер у віці 72 років ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1.
Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_2. на праві приватної власності належав житловий будинку з надвірними будівлями розташований за адресою АДРЕСА_1, Вишгородського району Київської області, що підтверджується технічним паспортом на будинок, витягом з домової книги.
Батьком позивачки записаний ОСОБА_2, що підтверджується її свідоцтвом про народження.
Згідно зі ст.549 ЦК України визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Позивачка прийняла спадщину шляхом вступу у володіння спадковим майном, а саме користувалася будинком, провела його поточний ремонт, обробляла земельну ділянку.
Інших спадкоємців судом не встановлено.
Оскільки позивачка не може оформити на себе право власності на спадкове майно із-за відсутності первинної реєстрації права власності померлого ОСОБА_2. на спадковий будинок, суд вважає, що її право на отримання спадщини після смерті батька підлягає захисту.
На підставі ст. 529, 549 ЦК України, керуючись ст. 10,60,212,213, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити .
Встановити, що ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті- її батька ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1. фактично.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування право власності на спадкове майно, яке складається з житлового будинка з відповідними надвірними побудовами розташованого за адресою АДРЕСА_1, Вишгородського району, Київської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.А. Толкачова