Справа № 2-157
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 березня 2007 року Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі головуючого Пилипчука О.В.
при секретарі Миколишеній А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Томашполі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з цим позовом, в якому просила стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в твердій грошовій сумі по 300 грн. щомісячно, посилаючись на те, що вони з відповідачем проживають окремо, дитина знаходиться на її утриманні, рішенням Томашпільського районного суду від 18 травня 2000 року відповідач зобов"язаний сплачувати аліменти на утримання сина в розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку, але не менше 1\2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
У зв"язку зі зміною в законодавстві позивачка вважає за необхідне звернутися до суду з цим позовом про збільшення розміру стягуваних аліментів.
Враховуючи те, що прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня 2007 року складає 558 грн. вважає за необхідне стягувати з відповідача аліменти на її користь на утримання сина в твердій грошовій сумі 300 грн., оскільки, якщо платник аліментів має нерегулярний мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі суд може визначити розмір аліментів в твердій грошовій сумі.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини зазначені в позові, попросила їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 з розміром аліментів, який позивачка просить з нього стягнути не згідний і пояснив, що він не зможе сплачувати аліменти на утримання сина в розмірі 300 грн., через те, що у нього немає такого заробітку, він не працює через відсутність роботи.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, враховуючи те, що позов заявлено на законних підставах, оскільки відповідно до ст. 180 СК. України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, в добровільному порядку домовитися про сплату аліментів сторонам не вдалося, позивачкою не надано доказів і в судовому засіданні не встановлено розмір доходу, який отримує відповідач, керуючись тим, що відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, враховуючи те, що відповідач не працює, тому позовна заява підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 181, 182 СК України, ст.ст. 213-215, 367 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задоволити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця і жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання починаючи з 1 лютого 2007 року.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 грн. держмита та 7 грн. 50 коп. на користь ТУ ДСА збір на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд.