Судове рішення #850720
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2007 року      справа № 2-138-07       м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області

в складі головуючого судді            Федонюк С.Ю.

при секретарі                                   Навроцькій М.Р.

з участю представника органу

опіки і піклування            Шум О.О.

позивачки                                        ОСОБА_1

представника позивачки                 ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, суд,-

встановив:

16 січня 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав щодо малолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Вимоги мотивує тим, що від шлюбу з відповідачем народилася дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюб між сторономи розірвано 07.05.2001 року, після розлучення дочка проживає з позивачкою та батьками позивачки в 3-х кімнатній квартирі, власником якої є мама позивачки. На даний час позивачка перебуває у шлюбі з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 громадянином Чеської Республіки. Дитина перебуває на утриманні позивачки, їй допомагають виховувати і утримувати дитину батьки та чоловік. Відповідач не виконує батьківських обов'язків по вихованню та матеріальному утриманню дочки, після розірвання шлюбу з дитиною не спілкується, матеріальної допомоги на її утримання не надає. Відповідач не працює, на обліку в центрі зайнятості не перебуває, аліментів на утримання дитини не сплачує, внаслідок чого утворилась заборгованість станом на листопад 2006 року в сумі 7379 гривень. Вважає, що в інтересах малолітньої дочки необхідно позбавити ОСОБА_3 батьківських прав, тому просить позов задовольнити.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному об'ємі, просить позбавити ОСОБА_3 батьківських прав щодо малолітньої дочки ОСОБА_3, зважаючи на те, що батько дитини ухиляється від

 

виконання своїх батьківських обов'язків, дочкою не цікавиться, не утримує її матеріально, не займається її вихованням. Відповідач є працездатним, але не працює, з останього місця роботи звільнений за прогули.

Представник позивачки ОСОБА_2 підтримала позовні вимоги позивачки, просить позов задовольнити, позбавити ОСОБА_3 батьківських прав щодо дочки ОСОБА_3.

Представник органу опіки та піклування в судовому засіданні показала, що з моменту розлучення відповідач не займався вихованням дитини, не цікавився її життям, ухилявся від сплати аліментів, проживає окремо від дочки. Враховуючи інтереси дитини, вважає за необхідне позбавити ОСОБА_3 батьківських прав.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки в судове засідання не повідомив. Зі згоди позивачки, представника позивачки та представника органу опіки та піклування, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 в судовому засіданні ствердили, що в інтересах дитини необхідно вирішити питання про позбавлення відповідача батьківських прав позитивно. Показали, що малолітня ОСОБА_4 проживає з мамою, вітчимом та бабусею і дідусем, які нею піклуються, виховують, забезпечують матеріально. Позивачці допомагають утримувати дочку батьки та чоловік ОСОБА_5. Сім'я забезпечена, проживає у 3-х кімнатній квартирі, малолітня ОСОБА_4 має окрему кімнату, своє ліжко, робочий куточок. Відповідач проживає окремо, не приймає участі у вихованні та утриманні дитини, взагалі не цікавиться та не спілкується з нею, не працює. ОСОБА_1 не чинила перешкод відповідачу у спілкуванні з дочкою.

Заслухавши пояснення позивачки, представника позивачки, показання свідків, висновок представника органу опіки і піклування, які вважають, що відповідача необхідно позбавити батьківських прав, дослідивши письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про достатність підстав, передбачених ч.1 п.2 ст.164 Сімейного Кодексу України, необхідних для позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав щодо малолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, (а.с.З).

У акті обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, в яких проживає малолітня ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 16) зазначено, що сім'я проживає у 3-х кімнатній квартирі, яка належить матері позивачки, в сім'ї створені усі умови для проживання і виховання малолітньої дитини.

З висновку органу опіки і піклування виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 15 грудня 2006 року №3.31/1011 (а.с. 17) вбачається, що беручи до уваги ухилення відповідача від матеріального утримання і виховання малолітньої дитини, а також те, що ОСОБА_3 не спілкується з дочкою з 2001 року, перебування його в статусі юридичного

 

батьківства, суперечить інтересам малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Таким чином, в суді встановлено, що відповідач ОСОБА_3 тривалий час ухиляється від обов'язку по вихованню дочки, не проявляє до неї щонайменшої батьківської турботи, вихованням дитини не займається, матеріально не утримує, будучи здоровим та працездатним чоловіком.

Згідно ст. 164 Сімейного Кодексу України, батьки можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Враховуючи вище наведене, суд позов задовольняє і позбавляє ОСОБА_3 батьківських прав щодо малолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Керуючись ст. ст. 212, 213, 214, 215, 224, 226 ЦПК України, ст.ст. 164, 166 Сімейного Кодексу України, суд,-

вирішив:

Позов задовольнити.

Позбавити ОСОБА_3 батьківських прав щодо малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку можна подати протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення можна подати протягом десяти днів з дня отримання його копій.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація