АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Вінницької області
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі :
Головуючого : Колодійчука В.М.
Суддів: Іванюка М.В., Камзалова В.В.
При секретарі : Руденко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Жмеринського міськрайонного суду від 29 грудня 2009 року ,-
В С Т А Н О В И Л А :
В листопаді 2009 року ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до Рівської сільської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько ОСОБА_3, який проживав у власному будинку в с. Рів Жмеринського району. Враховуючи, що вона у той час була неповнолітньою і проживала з матір'ю у Житомирській області, а тому своєчасно не змогла прийняти спадщину, просила задовольнити позов.
Рішенням Жмеринського міськрайонного суду від 29 грудня 2009 року позов задоволено, продовжено ОСОБА_2 терміном на два місяці з часу набрання рішенням законної сили, строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати та справу повернути на новий розгляд, посилаючись на відсутність будь-якого спадкового майна у ОСОБА_3, оскільки при житті він фактично його витратив на спиртні напої.
Колегія суддів, перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає, виходячи з наступного.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3
Відповідно до ст. 529 ЦК України в редакції 1963 року спадкоємцями першої черги на день смерті були дочка та дружина померлого, які проживали в с. Березники Ємільчинського району Житомирської області і про смерть чоловіка та батька їм не повідомили. ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивачки ОСОБА_4
На момент смерті батька позивачка була неповнолітньою, а тому суд обґрунтовано дійшов висновку, що строк для прийняття спадщини вона пропустила з поважних причин і тому він може бути продовженим на підставі ст.550 ч.1 ЦК України в редакції 1963 року.
Доводи апелянта, щодо відсутності спадкового майна до уваги не приймаються, так як спростовуються довідкою виконкому Рівської сільської ради ( а.с.9), технічним паспортом на зазначений будинок ( а.с. 10-14).
З урахуванням наведеного, колегія суддів не знаходить підстав до скасування чи зміни рішення суду.
Керуючись ст.ст. 308, 313-315, 317 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.
Рішення Жмеринського міськрайонного суду від 29 грудня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий:
Судді: