Судове рішення #8484232

                                                                           Р І Ш Е Н Н Я                                        № 2-401/10

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

19.02.2010 року.  Старобешівський районний суд Донецької області  в складі:

головуючого                                            Дьяченко О.І.

при секретарі                                           Аслановій М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешево справу за позовом ОСОБА_1  до Комсомольській міській ради Старобешівського району Донецької області про встановлення права власності на будинок, -

      В С Т А Н О В И В:

   

             Позивач ОСОБА_1,29.01.2010 року звернувся до суду з позовом до відповідача  про встановлення права власності  посилаючись на те, що 16 лютого 2008 року померла його прабабка ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія І-НО № 375160 виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Старобешівського районного управління Донецької області від 17.04.2009 року.  

     У квітні 2004 року - 02.04.2004 року померла його мати ОСОБА_3 (Міхно дівоче прізвище, уклала шлюб 11.08.1984 р.), ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія І-НО № 375162 виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Старобешівського районного управління Донецької області від 27.04.2009 р..

    Родині стосунки між ним та моєю матір’ю підтверджуються актовим записом у свідоцтві про його народження – свідоцтво про народження серія І-НО № 32 виданим Старобешівським відділом реєстрації актів громадянського стану районного управління Донецької області від 08.10.2002 року.

      Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається з будинку № 9 по вулиці Радянська м. Комсомольське, яке вона фактично прийняла але юридично не оформила після смерті її його прабабусі – ОСОБА_2. Будинок належав померлої на підставі договору про надання у безстрокове користування земельної ділянки від 13.08.1958 р., посвідченого третьою держнотконторою Р-8427.

Крім нього у матері дітей більш не має, тобто він є єдиним спадкоємцем майна, що залишилось після його смерті.

     Інші спадкоємці – дочка спадкодавці, його бабуся, ОСОБА_4 (Еріна дівоче прізвище, Міхно уклала шлюб 11.08.1984 р.), ІНФОРМАЦІЯ_2, померла – 12.09.1993 році, що також підтверджується свідоцтвом про смерть серія І-НО № 375163 виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Старобешівського районного управління юстиції Донецької області від 27.04.2009 року.

     У відповідності до п. 1 ст. 1261 ЦК України у  першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

      У встановлений діючим законодавством шестимісячний строк – п. 1 ст. 1270 ЦК України для   прийняття  спадщини  встановлюється  строк  у  шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, із заявою до нотаріальної контори він не звернувся, у зв’язку з сімейними обставинами, відсутністю деяких необхідних документів, та вважав, що він єдиний правнук і йому не потрібно звертатись із заявою до нотаріальної контори. Адже він не відмовляється від спадщини та бажає її прийняти, тому, що він фактично прийняв спадщину, але юридично її не оформив.

     До теперішнього часу, будинок значиться зареєстрованою за померлою прабабкою.

      Факт прийняття спадщини підтверджується даними його паспорта, де у розділі „місце проживання ” зазначена адреса : м. Комсомольське Старобешівського району Донецької області, вул. Радянська буд. 9, яка з 07 травня 2003 року і до теперішнього часу не змінювалось.

    У відповідності до п. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку,  встановленого статтею 1270  цього  Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

        Крім того, факт прийняття ним спадщини підтверджується й тим, що він здійснює доглядаю за будинком, виконав його ремонт. Прабабці він надавав матеріальну допомогу, допомагав у господарстві, доглядав під час хвороби.

      У нього виникла необхідність, у зв’язку з тим, що він не прийняв спадщину належним чином, встановити право власності у судовому порядку.

       

    На підставі викладеного, він просить визнати за ним право власності на будинок № 9 по вулиці Совєтська в м. Комсомольське Старобешівського району Донецької області.

     При попередньому розгляді справи позивач позовні вимоги підтримав та просив розглянути справу за його відсутністю,  а  представник відповідача  не заперечувала проти їх задоволення та просила розглянути справу за їх відсутністю, тому суд приймає рішення про задоволення позову, оскільки це не суперечить нічиїм правам та законним інтересам.

            Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

            Згідно п. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку,  встановленого статтею 1270  цього  Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

          Судом встановлено, що у 16 лютого 2008 року померла прабабка позивача ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія І-НО № 375160 виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Старобешівського районного управління Донецької області від 17.04.2009 року.  

     У квітні 2004 року - 02.04.2004 року померла мати позивача ОСОБА_3 (Міхно дівоче прізвище, уклала шлюб 11.08.1984 р.), ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія І-НО № 375162 виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Старобешівського районного управління Донецької області від 27.04.2009 р..

    Родині стосунки між позивачем та його матір’ю підтверджуються актовим записом у свідоцтві про його народження – свідоцтво про народження серія І-НО № 32 виданим Старобешівським відділом реєстрації актів громадянського стану районного управління Донецької області від 08.10.2002 року.

      Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається з будинку № 9 по вулиці Радянська м. Комсомольське, яке вона фактично прийняла але юридично не оформила після смерті  прабабусі – ОСОБА_2. Будинок належав померлої на підставі договору про надання у безстрокове користування земельної ділянки від 13.08.1958 р., посвідченого третьою держнотконторою Р-8427.

Крім позивача у матері дітей більш не має, тобто позивкач є єдиним спадкоємцем майна, що залишилось після його смерті.

     Інші спадкоємці – дочка спадкодавці, бабуся позивача ОСОБА_4 (Еріна дівоче прізвище, Міхно уклала шлюб 11.08.1984 р.), ІНФОРМАЦІЯ_2, померла – 12.09.1993 році, що також підтверджується свідоцтвом про смерть серія І-НО № 375163 виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Старобешівського районного управління юстиції Донецької області від 27.04.2009 року.

     У відповідності до п. 1 ст. 1261 ЦК України у  першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

      У встановлений діючим законодавством шестимісячний строк – п. 1 ст. 1270 ЦК України для   прийняття  спадщини  встановлюється  строк  у  шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, із заявою до нотаріальної контори позивач не звернувся, у зв’язку з сімейними обставинами, відсутністю деяких необхідних документів, та вважав, що він єдиний правнук і йому не потрібно звертатись із заявою до нотаріальної контори. Адже позивач не відмовляється від спадщини та бажає її прийняти, тому, що він фактично прийняв спадщину, але юридично її не оформив.

      До теперішнього часу, будинок значиться зареєстрованою за померлою прабабкою.

      Факт прийняття спадщини підтверджується даними його паспорта, де у розділі „місце проживання ” зазначена адреса : м. Комсомольське Старобешівського району Донецької області, вул. Радянська буд. 9, яка з 07 травня 2003 року і до теперішнього часу не змінювалось.

        Крім того, факт прийняття позивачем спадщини підтверджується й тим, що він здійснює доглядаю за будинком, виконав його ремонт. Прабабці він надавав матеріальну допомогу, допомагав у господарстві, доглядав під час хвороби.

Тому суд враховуючи вищевикладене, встановлює позивачу право власності на спадкове майно у вигляді житлового будинку № 9 по вулиці Совєтська м. Комсомольське  Старобешівського району Донецької області.

Керуючись ст.ст. 328, 1227, 1262 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 130, 208, 212, 213 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити.

    Встановити право власності ОСОБА_1 на спадкове майно у вигляді житлового будинку № 9 по вулиці Совєтська м. Комсомольське Старобешівського району Донецької області.  

    Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі вищевказаної заяви.

    Суддя:

           

  • Номер: 6/161/335/19
  • Опис: визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-401/10
  • Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
  • Суддя: Дьяченко Олександр Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.06.2019
  • Дата етапу: 08.10.2019
  • Номер: 6/161/692/21
  • Опис: визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-401/10
  • Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
  • Суддя: Дьяченко Олександр Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.09.2021
  • Дата етапу: 23.09.2021
  • Номер: 6/161/712/21
  • Опис: визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-401/10
  • Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
  • Суддя: Дьяченко Олександр Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.10.2021
  • Дата етапу: 04.10.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація