Судове рішення #8483659

                     

           

                                            Справа  № 2-а-24/10 р.

                                     

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

10 березня  2010 року                                   смт. Тарутине

Тарутинський районний суду Одеської області в складі:

головуючого – судді                                            Кравця Ю.І.

при секретарі                                                Образенко Т.М.

           розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Тарутине  адміністративний позов ОСОБА_1  до управління праці та соціального захисту населення Тарутинської районної державної адміністрації Одеської області про визнання дій відповідача неправомірними, зобов’язання сплати допомоги по догляду за дитиною у розмірі не менше встановленого прожиткового мінімуму для дитини певного віку до досягнення дитиною трирічного віку та зобов’язання перерахування  суми допомоги по догляду за дитиною,

В С Т А Н О В И В:

24.12.2009 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до управління праці та соціального захисту населення Тарутинської районної державної адміністрації Одеської області про визнання дій відповідача неправомірними, зобов’язання сплати допомоги по догляду за дитиною у розмірі не менше встановленого прожиткового мінімуму для дитини певного віку до досягнення дитиною трирічного віку та зобов’язання перерахування  суми допомоги по догляду за дитиною.

      В судовому засіданні позивачка позов підтримала, пояснила, що вона є отримувачем державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення  трирічного віку, котрий управління праці та соціального захисту населення - призначило їй у 2009 році, нараховувало та продовжує нарахування та виплату цієї державної допомоги у розмірі, передбаченому Законами  України  «Про  Державний  бюджет України на 2008 рік" та „Про  Державний  бюджет України на 2009 рік".  На думку позивачки,  відповідач повинен був нараховувати їй суму допомоги у розмірі  не менш ніж прожитковий мінімум встановлений законом для дитини певного віку. Проте за 2008-2009 роки вона отримувала суму допомоги в розмірі 130 гривень щомісячно.  А тому недоврахування допомоги за 2008 рік складає 427 гривень, а за 2009 рік 5274 гривні, тобто загальна сума недоплати за 2 роки складає 5701 гривні. З сумою допомоги вона не згодна, оскільки вважає, що Законами України «Про державний бюджет України на 2008 рік» та «Про державний бюджет України на 2009 рік, порушено її права та незаконно  зменшено суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

    Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали надавши  до суду письмові заперечення проти позову в яких посилаючись на те, що Управління під час нарахування та виплати разової допомоги та допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку діяло у межах чинного законодавства. Просили в задоволені позовних вимог відмовити.

    Суд, заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов не обґрунтований та задоволенню не підлягає.

Судом встановлено, що позивачка 12 жовтня 2008 року народила сина – Геральда. З січня 2009 року вона знаходиться на обліку  в управлінні праці та соціального захисту населення Тарутинської РДА як отримувач допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно ст.15  Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (в редакції Закону № 107-VI (107-17)  від 28.12.2007 року) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше ніж 130 гривень.

На підставі змін внесених у Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», постановою № 57 Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року було внесено зміни в  п. 22 Постанови № 1751 Кабінету Міністрів «Про затвердження порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», в якому вказується, що відповідно до ст.15 Закону України «Про державну  допомогу сім’ям з дітьми»  допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці  між: з 1 січня 2008 року – 50 відсотками, з 1 січня 2009 року – 75 відсотками, з 1 січня 2010 року – 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні  шість місяців, але не менш як 130 гривень (дані зміни набрали чинності з 1 березня 2008 року).  

Згідно зверненню позивачки та наданого нею пакету документів їй було правомірно призначено допомогу по догляду за дитиною, як застрахованій особі, згідно терміну відпустки з 01.12.2008 року по 12.10.2011 року у розмірі (без урахування доходів) 130 гривень щомісячно.

Підпунктом 7 пункту 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року №107-VI  частину першу статті 15 викладено в такій редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею  трирічного віку  надається  у  розмірі,  що  дорівнює різницю між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним  доходом  сім'ї  в  розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень".

Підпунктом  8 пункту 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»  пункт 3 розділу VIII  "Прикінцевих  положень"  викладено у такій редакції: "3. Допомога   по   догляду  за  дитиною  до  досягнення  нею трирічного віку надається у розмірі,  що дорівнює різницю  між:  з 1 січня  2008  року  -  50  відсотками,  з  1  січня  2009  року - 75 відсотками,  з 1 січня 2010 року - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на  одну  особу  за  попередні шість місяців".

Вказані положення Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”, Закону Україну „Про Державний бюджет України на  2008 рік»,  Закону Україну „Про Державний бюджет України на  2009 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28 грудня 2007 року №107-VI не змінювалися, неконституційними не визнавались, отже є чинними, а тому відповідні позовні вимоги ОСОБА_1 щодо проведення перерахунку допомоги по догляду за дитиною до досягнення дитиною трирічного віку виходячи з розміру прожиткового мінімуму за 2008 р. та 2009 р. є безпідставні, такими що не ґрунтуються на законодавстві та задоволенню не підлягають в повному обсязі.

Посилання позивачки на Закон України «Про державний бюджет України  на 2007 рік» та прийняттям 09.07.2007 року Конституційним Судом України рішення про визнання неконституційним положення абзацу третього частини другої статті 56 Закону України „Про держаний бюджет України на 2007 рік”, пункту 7 статті 71 цього Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” щодо порушення відповідачем  її права на отримання даної допомоги є необґрунтованими оскільки позивачка народила дитину 12.10.2008 року і з січня 2009 року знаходиться на обліку як отримувач допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

При зазначених обставинах, суд вважає, за необхідне відмовити позивачці в задоволенні її адміністративного позову.

     Керуючись ст. ст. 10,11,76, 160,161,163 КАС України, суд -

   

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена до Одеського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня виготовлення повного тексту постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

  Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація