Судове рішення #848357
Справа № 2-о-30/2007

Справа № 2-о-30/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.03.2007 року                                          Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі

головуючого судді                                     Левченка А.В.

при секретарі                                              Банасько І.В.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа Рогозівська сільська Рада Бориспільського району Київської області про встановлення факту прийняття спадщини,

встановив:

12.01.2007 року заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду. В своїй заяві вона зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим Виконавчим комітетом Рогозівської сільської ради, актовий запис НОМЕР_1 від 22.03.2002 року. Після його смерті відкрилась спадщина, що складається з домоволодіння, яке знаходиться за адресою по вул АДРЕСА_1. На день смерті ОСОБА_2 вона проживала разом з ним, доглядала за ним та поховала його. Крім неї, спадкоємців першої черги за законом після смерті чоловіка більше немає. Протягом шести місяців після відкриття спадщини, вона вступила у фактичне володіння спадковим майном, про що свідчить той факт, що вона мешкає в житловому будинку, який належав ОСОБА_2, вступила в управління та володіння спадковим майном, що залишилось після його смерті, проводила поточні ремонти, обробляла земельну ділянку, сплачувала комунальні послуги. Проте, заяви в установлений строк до нотаріальної контори про прийняття спадщини вона не подала. З цих підстав вона вважає, що набула право власності на спадщину. В зв'язку з цим, вона просить суд встановити факт прийняття нею спадщини, що відкрилася після смерті її чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. В судовому засіданні заявниця свою заяву підтримала повністю, судові витрати по справі просила покласти на неї.

Голова Рогозівської сільської Ради Бориспільського району Київської області про встановлення факту прийняття спадщини ОСОБА_1 не заперечує., справу просив слухати в відсутність їхнього представника.

Свідок ОСОБА_3 суду показала, що до смерті ОСОБА_2 проживав з дружиною ОСОБА_1 в АДРЕСА_1. Після його смерті ОСОБА_1 та син продовжують проживати в цьому будинку, доглядати за ним , вести господарство.

Свідок ОСОБА_4 дала покази, ідентичні показам свідка ОСОБА_3

Суд, заслухавши пояснення заявниці, свідків, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що дана заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік заявниці - ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть виданого Виконавчим комітетом Рогозівської сільської ради, актовий запис НОМЕР_1 від 22.03.2002 року, (а.с.5). Після його смерті відкрилась спадщина, що складається з домоволодіння, що знаходиться за адресою по вул АДРЕСА_1 (а.с. 9-14). На день смерті ОСОБА_2 вона проживала разом з ним, доглядала за ним та поховала його. Крім неї, спадкоємців першої черги за законом після смерті чоловіка більше немає. Дана обставина підтверджується поясненнями заявниці, поясненнями свідків та матеріалами справи.

Після смерті ОСОБА_2 заявниця в установлений законом шестимісячний термін заяву про прийняття спадщини до нотаріальних органів не подала.

Проте, не дивлячись на це, заявниця протягом шести місяців після відкриття спадщини вступила у фактичне володіння спадковим майном, вона мешкала в житловому будинку який належав ОСОБА_2, вступила в управління та володіння спадковим майном, що залишилось після його смерті, проводила поточні ремонти, обробляла земельну ділянку, проводила оплату за комунальні послуги.

 

2

1.01.2004 року набрав чинності новий ЦК України. Пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень даного Кодексу передбачено, що правила книги шостої ЦК України застосовуються до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята жодним спадкоємцем до набрання ним чинності.

Хоч спадщина після смерті ОСОБА_2 відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто до набрання чинності нового ЦК України, однак ОСОБА_1 вчинила дії, що свідчать про прийняття спадщини. З цих підстав суд вважає, що на дані правовідносини поширюється дія положень ЦК України від 18.07.1963 p., а не правила книги шостої ЦК України від 1.01.2004 року. В зв"язку з цим суд вважає можливим встановити факт про прийняття спадщини, оскільки інших способів належним чином оформити успадковане майно у заявника немає.

Враховуючи зазначене, суд знаходить доведеним той факт, що ОСОБА_1 прийняла спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, а тому її заява підлягає задоволенню.

Враховуючи наведене відповідно до ст.ст.259 ЦПК України, та ст.ст. 10, 212,213,215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити повністю. Встановити, що ОСОБА_1 прийняла спадщину, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті її чоловіка ОСОБА_2.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення та наступної подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження

Суддя:             Левченко А.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація