Справа №2-196/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 квітня 2010 року Рожищенський районний суд Волинської області
в складі:
головуючого- судді Панасюка С.П.
при секретарі- Шелест Т.В.
з участю позивача, представника
позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рожище цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1 до Іванчицівської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_1 звернулися в суд з позовом до Іванчицівської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно.
В обґрунтування своїх вимог вказують, що є спадкоємцями за заповітом житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами в АДРЕСА_1, який належав їхній матері ОСОБА_4 на праві власності.
На даний час вони не мають можливості оформити право власності на будинок з господарсько-побутовими спорудами як спадкоємці, в зв’язку з тим, що ці приміщення не були своєчасно зареєстровані спадкодавцем у встановленому законом порядку через відсутність правовстановлюючих документів. Просять визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/3 частини, за ОСОБА_1 – 2/3 частини зазначеного спадкового нерухомого майна, яке знаходиться в АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивач, представник позивача ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримала з підстав, зазначених в позовній заяві, просить задовольнити їх.
Представник відповідача Іванчицівської сільської ради в судове засідання не з’явився, суду надана заява про визнання позову та розгляд справи у його відсутності. Тому суд ухвалив провести судовий розгляд справи у відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача ОСОБА_1, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Згідно ст.1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
З пояснень позивача, представника позивача ОСОБА_1, витягу з погосподарської книги №1 за 2007 рік Іванчицівської сільської ради, судом встановлено, що будинок з господарсько-побутовими спорудами АДРЕСА_1 належав на праві власності ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про смерть (а.с.13, 15).
Згідно заповіту від 02.09.2004 року спадкодавець ОСОБА_4 заповіла житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами своїм дітям: ОСОБА_2 1/3 частину житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами, ОСОБА_1 – 2/3 частини будинковолодіння (а.с.12).
Згідно довідки Волинського обласного бюро технічної інвентаризації спадкове будинковолодіння в АДРЕСА_1 Рожищенського району не зареєстроване (а.с.17).
Із свідоцтв про народження та одруження позивачів судом встановлено, що позивачі є дітьми спадкодавця ОСОБА_4 (а.с.8, 9).
З оглянутої спадкової справи щодо майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, розпочатої 25 жовтня 2007 року Рожищенською державною нотаріальною конторою, судом встановлено, що позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 25.10.2007 року подали заяву про прийняття спадщини за заповітом (а.с.29).
У видачі свідоцтва про право на спадщину позивачам відмовлено у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на ім’я померлої ОСОБА_4 на спадкове нерухоме майно, що стверджується постановами про відмову у вчиненні нотаріальних дій від 19.03.2010 року (а.с.18, 19).
Згідно довідки Волинського агентства нерухомості орієнтовна ринкова вартість житлового будинку в АДРЕСА_1 становить 30 000 грн. (а.с.16).
На основі встановлених обставин суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити і визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/3 частини житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами, за ОСОБА_1 – 2/3 частини житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами в АДРЕСА_1, як на спадкове майно після смерті ОСОБА_4
На підставі ст.ст.1217, 1223, 1269 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212, 215, 218 ЦПК України , суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2, ОСОБА_1 до Іванчицівської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/3 частини житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами в АДРЕСА_1 Рожищенського району, як на спадкове майно після смерті ОСОБА_4.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 2/3 частини житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами в АДРЕСА_1 Рожищенського району, як на спадкове майно після смерті ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: / підпис / С.П.Панасюк
Оригіналу відповідає.
Суддя Рожищенського
районного суду С.П.Панасюк