Судове рішення #8480304

Справа 2-183/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2010 року     смт.Черняхів

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого-судді:     Моніча Б.С.

при секретарі:     Юрченко Т.Р.

з участю сторін:     ОСОБА_1, ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Черняхові цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, –

ВСТАНОВИВ:

15.01.2010 року до суду надійшов зазначений позов, в якому позивачка вказала, що з відповідачем перебуває в шлюбі, зареєстрованому 20.11.1999 року Черняхівським райвідділом реєстрації актів громадянського стану Житомирської області за актовим записом №84. Від даного шлюбу мають дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 З вини відповідача їхня сім’я розпалась і позивачкою до відповідача пред’явлено позов про розірвання шлюбу. Дитина знаходиться на утриманні позивачки та потребує матеріальної допомоги.   Відповідач добровільно матеріальної допомоги не надає, хоча є працездатним, має можливість працювати та сплачувати аліменти, працює за тимчасовими угодами.

На підставі викладеного, позивачка просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі 250 грн. щомісячно, починаючи з дня пред’явлення позову і до повноліття дитини.

Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала, просила його задовольнити. Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнав з тих підстав, що має скрутне матеріальне становище, оскільки працює за тимчасовими угодами та має нерегулярний заробіток, має заборгованість за ремонт нещодавно ушкодженого автомобіля, сплачує кошти по кредитному договору.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного:

- правовідносини, з приводу яких заявлено позов, врегульовані ст.ст.180-184 СК України, якими передбачено обов’язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття та способи такого утримання;

- факт перебування сторін у шлюбі підтверджується свідоцтвом про одруження (а.с.9);

- наявність у сторін неповнолітньої дитини підтверджується свідоцтвом про народження дитини, у якому її батьками записані позивачка та відповідач (а.с.8);  

- відповідач є працездатним, працює за тимчасовими угодами, має задовільний стан здоров’я, інших дітей, або утриманців не має, будь-яких стягнень з нього по виконавчим документам не проводиться.

Відповідач визнав та не оспорював наявність у нього з позивачкою неповнолітньої дитини, факту перебування її на утриманні у позивачки. Суд приймає до уваги доводи відповідача про неможливість сплачувати аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн., та враховуючи вищезазначені обставини вважає за можливе стягнути з нього аліменти на утримання дитини в розмірі 150 грн.  щомісячно. Позиція суду ґрунтується на тому, що відповідач має та утримує легковий автомобіль, сплачує заборгованість по кредиту, а отже буде спроможний сплатити визначену судом суму.

Судові витрати в зв’язку із задоволенням позову суд стягує з відповідача.

Враховуючи, що стягнуті аліменти, визначені судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 СК України, суд вважає за необхідне роз’яснити позивачці у цьому рішенні, що вона може звернутися в компетентні органи для призначення дитині державної допомоги в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і мінімальним розміром аліментів на одну дитину.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 79, 81, 88, 209, 212-215, 367 ЦПК України, ст.ст.180-184 СК України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, прож. АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, прож. АДРЕСА_1, аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 150 грн. щомісячно на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

Аліменти стягувати з дня пред’явлення позову, тобто з 15.01.2010 року та до повноліття дитини.

Розмір аліментів підлягає індексації відповідно до закону.

Допустити негайне виконання судового рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежів за один місяць.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51 грн. на користь держави та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. на розрахунковий рахунок 31211259700604, отримувач УДК у Черняхівському районі, код 2206244, МФО 811039, банк отримувача ГУ ДКУ у Житомирській області, на користь ТУ ДСА України в Житомирській області.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення.

При відсутності заяви та апеляції рішення вступає в законну силу через 10 днів з дня його проголошення.

Головуючий – суддя: (підпис)     Б.С.Моніч

Копія вірно:

Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація