№ 2-509/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2009 року Шевченківський районний суд Харківської області в складі:
гол-чого судді Стеганцова С.М.
при секретарі Реуцькій Н.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в сел. Шевченкове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Шевченківської селищної ради Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеною позовною заявою та просить суд надати йому додатковий строк для подання заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, яка постійно мешкала у с. Троїцьке, Шевченківського району Харківської області. В обґрунтування позову пояснив, що мати склала заповіт, яким заповіла йому майно у вигляді земельної ділянки розміром 6,36 га, розташованої на території Шевченківської селищної ради, та майновий пай. Являючись спадкоємцем за заповітом, позивач не має можливості оформити спадщину у нотаріальній конторі через пропущення встановленого законом строку для звернення з відповідною заявою, який пропустив через те, що вважав, що відповідна заява подається після спливу шести місяців.
В попередньому судовому засіданні позивач наполягав на задоволенні позовних вимог. Представник відповідача – Шевченківської селищної ради, в судове засідання не з’явився, надавши заяву, в якій просив розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги визнав в повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, вважає, що позов підлягає задоволенню у попередньому судовому засіданні з наступних підстав.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Позивач є сином ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження. (а.с.4).
18 серпня 2005 року ОСОБА_2 заповідала позивачеві належну їй земельну ділянку в розмірі 6,36га, розташовану на території Шевченківської селищної ради Харківської області, що належала їй на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії Ш-ХР №040674, виданого Шевченківською селищною радою 06.10.2001р., і майновий пай, що належав їй на підставі свідоцтва про право власності ХА – ХХУП № 075479, виданого Шевченківською селищною радою 21.05.2001р. Заповіт посвідчений приватним нотаріусом Шевченківського районного нотаріального округу Харківської області (а.с. 6-7).
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Київ. (а.с 8). Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді вищевказаної земельної ділянки та майнового паю.
Позивач пропустив встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини у державній нотаріальній конторі після смерті спадкодавця, через те, що вважав, що відповідна заява подається після спливу шести місяців, що суд вважає поважною причиною.
З відповіді Шевченківської держнотконтори від 08.12.09р. № 1024/220 вбачається, що після смерті спадкодавця ОСОБА_2 спадкову справу не заведено, заяви про прийняття спадщини чи відмову від неї не надходили (а.с.11).
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Оскільки позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2, суд вважає за необхідне його позовні вимоги задовольнити, визначивши додатковий двохмісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 1233, 1272 ЦК України
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Надати ОСОБА_1 додатковий двохмісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Київ, початком перебігу строку вважати день вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: С.М.Стеганцов
- Номер: 22-ц/776/1810/15
- Опис: про скасування свідоцтва про право власності на житло , реєстрації права власності
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-509/09
- Суд: Апеляційний суд Житомирської області
- Суддя: Стеганцов Сергій Михайлович
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.06.2015
- Дата етапу: 28.09.2015
- Номер: 6/704/68/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-509/09
- Суд: Тальнівський районний суд Черкаської області
- Суддя: Стеганцов Сергій Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.10.2019
- Дата етапу: 04.12.2019