Судове рішення #8479536

 № 2-570/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

    25  грудня  2009 року Шевченківський районний суд Харківської області в складі:

судді   - Стеганцова С.М.

при секретарі -  Реуцькій Н.В.

розглянувши у відкритому попередньому  судовому засіданні в сел. Шевченкове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Волоськобалаклійської   сільської ради Шевченківського району  Харківської області про визнання права власності на   Ѕ частину будинку, як спадщину після смерті чоловіка,

                                                              в с т а н о в и в:

    Позивач звернулася до суду з вищевказаним позовом та  просить визнати за нею право власності на Ѕ частину будинку з надвірними побудовами, розташованого  в селі В.Балаклія по вул. Лісовій,3, Шевченківського району Харківської області, як спадщину за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року. В обґрунтування позову вказала, що  вищевказаний будинок вони з чоловіком побудували у 1958 році, будинок був зареєстрований в господарській книзі В.Балаклійської сільської ради Шевченківського району Харківської області. Документи про право власності на той час не видавалися. Після смерті чоловіка,  вона  не має можливості прийняти спадщину у вигляді Ѕ частини вказаного будинку, що належала її чоловіку, у державній нотаріальній конторі, через відсутність правовстановлюючих документів.  

            У попередньому  судовому засіданні позивач наполягала на  задоволенні позовних вимог.

    Представник відповідача – Волоськобалаклійської сільської  ради Шевченківського району Харківської області в судове засідання не  з’явився, надавши письмову заяву, в якій просив розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення.

            Виходячи з наведеного, суд вважає, що можливо постановити рішення при проведенні попереднього судового засідання.

    Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174  ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.    

    Суд, перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача,  показання свідків, вивчивши докази в їх сукупності,  вважає, що позовні вимоги  підлягають  задоволенню    з наступних підстав.

          Судом встановлені наступні обставини та відповідні  їм правовідносини.

Позивач і ОСОБА_2 перебували у шлюбі з 30.03.1951 року ,  що підтверджується   свідоцтвом про одруження  (а.с.6).

З  довідки,  виданої  виконкомом Волоськобалаклійської сільської ради Шевченківського району від 04.12.2009р. №1196, вбачається, що у 1958 році  подружжям ОСОБА_2 і ОСОБА_1 був збудований будинок АДРЕСА_1  Шевченківського району Харківської області, який зареєстрований в господарській книзі №5, особовий рахунок №НОМЕР_1,  свідоцтво про право власності  на  домоволодіння не видавалося. (а.с. 12).

ІНФОРМАЦІЯ_1 р.  ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2, виданим Волоськобалаклійською сільською радою Шевченківського району Харківської області (а.с.6), залишивши спадкове майно у вигляді Ѕ частини будинку  з надвірними побудовами.

Після його смерті, позивач,  як спадкоємиця за законом, фактично вступила у володіння спадковим майном у вигляді Ѕ частини вказаного домоволодіння, оскільки залишилась проживати у будинку, де зареєстрована і у теперішній час згідно паспорту. (а.с.5).

З довідки Волоськобалаклійської сільської ради від 19.11.2009 року встановлено, що за позивачем  ОСОБА_1 закріплена земельна ділянка загальною площею 0,43 га: 0,08 га – для обслуговування житлового будинку, 0,35 га – для ведення особистого селянського господарства, правовстановлюючі документи на земельну ділянку відсутні (а.с.12).  

Позивач отримала технічний паспорт та свідоцтво про право  власності на свою Ѕ частину будинку з надвірними побудовами (а.с.7-11),  однак позбавлена можливості  прийняти у спадщину у вигляді 1/2  частини будинку, яка належала її померлому чоловіку, у державній нотаріальній конторі, через відсутність правовстановлюючих документів на його ім’я.

Свідки ОСОБА_5 та  ОСОБА_6, які мешкають в с. В.Балаклія Шевченківського району Харківської області вказали, що дійсно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 побудували будинок у с.В.Балаклія , проживали у ньому, а після смерті чоловіка, в будинку до теперішнього часу мешкає ОСОБА_1

Суд застосовує до даних спадкових правовідносин норми Цивільного Кодексу 1963 року, оскільки вони виникли до набрання чинності новим Цивільним Кодексом України, та відповідно до ст.549 цього Кодексу вважає необхідним визнати за позивачем право власності на Ѕ частину будинку з надвірними побудовами, розташованого в АДРЕСА_1 Харківської області, як спадщину за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого  ІНФОРМАЦІЯ_1 року, через те,  що позивач фактично вступила у володіння даним спадковим майном.

     

                Керуючись ст.ст. 10, 11, 130 ч.4, 174 ч.4, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст.529, 549 ЦК України 1963 року,  

 

В И Р І Ш И В:

    Позовну заяву  ОСОБА_7  задовольнити.

            Визнати за   ОСОБА_1  право власності на  Ѕ частину будинку з надвірними побудовами,розташованого по АДРЕСА_1 Харківської області, як спадщину за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року  в с. В.Балаклія Шевченківського району Харківської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області, через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

             

 

Суддя                                                                           С.М.Стеганцов

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація