Судове рішення #8474019

                           В И Р О К          Справа № 1-114/10

                        ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ              

   

    16 березня 2010р. Сокальський районний суд Львівської області

в складі: головуючого - судді М.Я.Адамовича,

          за участю секретаря І.І.Панчук,

          прокурора Онишкевич З.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокалі кримінальну справу про обвинувачення

   

   ОСОБА_1, 23.06.1969р.н., уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, раніше не судимий

у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.296 КК України;

                       

                        В С Т А Н О В И В :

     

    07 жовтня 2009р. о 13.00год. підсудний ОСОБА_1, на території подвір'я житлового будинку ОСОБА_2 в с.Волиця (Великомостівська) Сокальського району Львівської області, вчинив умисні дії, що грубо порушили громадський порядок і виразили явну неповагу до суспільства, а за своїм змістом відзначались особливою зухвалістю та винятковим цинізмом. Так, підсудний ОСОБА_1, безпричинно з хуліганських спонукань, нехтуючи пристарілим віком потерпілої та використовуючи перевагу в фізичній силі вчинив побиття ОСОБА_2, при цьому висловлюючи погрози фізичною розправою, погрожуючи ножем, наніс їй удари руками та ногами в голову та тулуб, спричинивши тілесні ушкодження. Після цього, з застосуванням того ж ножа, наніс останній удари по руках, спричинивши їх різані рани.

    В судовому засіданні підсудний  свою вину у вчиненому ним злочині визнав повністю та показав, що він дійсно 07 жовтня 2009р. завдав декілька ударів ОСОБА_2, в тому числі  і кухонним ножем, так як між ними існують неприязні стосунки. У вчиненому щиро кається.

    Оскільки фактичні обставин справи не оспорюються учасниками судового розгляду, суд не має сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, тому відповідно до ч.3 ст.299 КПК України, суд приходить до висновку, що дослідження фактичних обставин справи слід обмежити допитом підсудного.

     Учасникам справ роз'яснено, що вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку, суд визнає недоцільним подальше дослідження інших доказів.

     На підставі вищезазначеного, суд приходить до висновку, що вину підсудного ОСОБА_1 у вчиненому злочині доведено повністю, а кваліфікація її дій по ст.296 ч.4 КК України є правильною, оскільки він грубо порушив громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом(хуліганство), кваліфікуючими ознаками якого є вчинення хуліганства з застосуванням предмету спеціально пристосованого та заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.

     При призначенні покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного ОСОБА_1  та обставини, що пом'якшують та обтяжують його покарання.

     Так, підсудний ОСОБА_1 вперше засуджується, має постійне місце проживання, за яким позитивно характеризується.

     Обставиною, що пом'якшує покарання підсудного, суд визнає його щире каяття.

     Обставин, що обтяжує покарання ОСОБА_1 є вчинення злочину щодо особи похилого віку.

     Враховуючи наведені обставини, суд прийшов до висновку про можливість виправлення ОСОБА_1 без відбуття покарання і вважає за доцільне звільнити його від відбування покарання з випробуванням на підставі ст.75 КК України.

     

     Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

                          З А С У Д И В :

     

     ОСОБА_1 по ст.296 ч.4 КК України на 3 (три) роки позбавлення волі.

     На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання, встановивши йому іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

     На підставі ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

     Запобіжний захід ОСОБА_1 у виді підписки про невиїзд залишити без зміни до вступу вироку в законну силу.

     Речові докази: ніж довжиною 240мм, що знаходиться в кімнаті зберігання речових доказів  Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області – знищити.  

     На вирок може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом 15-ти діб з моменту його проголошення.

     Головуючий: підпис

         З оригіналом згідно:

     Суддя суду:                                     ОСОБА_3

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація