РІШЕННЯ №2-212-10
Іменем України
2 квітня 2010 року Крижопільський районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого судді Зарічанського В.Г. , при секретарі Балух О.В., з участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Крижопіль справу за позовом ОСОБА_2 до Гарячьківської сільської ради Крижопільського району про набуття права власності на нерухоме майно,-
ВСТАНОВИВ:
Своїм позовом до суду позивачка просила визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, розташований по вул. Будьонного,8 в с.Гарячківка Крижопільського району Вінницької області за набувальною давністю.
В обґрунтування своїх вимог посилалась на те, що в 1970 році вона із своїм чоловіком ОСОБА_3, з яким перебувала в незареєстрованому шлюбі, купила у далеких родичів осіб, які проживали в будинку по вул..Будьонного,8 в с.Гарячківка і померли даний житловий будинок з господарськими будівлями, який був безхозний. У кого купляли з чоловіком будинок на даний час вже не пам’ятає .Технічного паспорта на будинок і правовстановлюючих документів не було і договір купівлі-продажу будинку в письмовій формі не укладався.
З 28.03.1972 року і по даний час вона проживає в будинку, що підтверджується записами в погосподарських книгах Гарячківської сільської Ради. 04.10.2003 року ОСОБА_3 помер
Відповідачем біля будинку їй була надана земельна ділянка 0,42 га, якою вона користуюється з 28.03.1972 року.
Таким чином в 1970 році вона з покійним чоловіком ОСОБА_3 добросовісно заволоділи чужим майном і з того часу вона безперервно володіє чужим нерухомим майном протягом 40 років і біля будинку їй було надано в користування земельну ділянку яка рахується за нею. За час проживання в житловому приміщенні вона також користується господарськими будівлями, що знаходяться на присадибній ділянці і відносяться до даного житлового приміщення, а також присадибною ділянкою. За період проживання нею за власні кошти були проведені ремонти, вартість майна значно зросла і на даний час складає згідно оцінки КП «Тульчинське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» 55417(п’ятдесят п’ять тисяч чотириста сімнадцять) гривень. Нею виготовлено технічну документацію на будинок, але за відсутності будь-яких правовстановлюючих документів, зареєструвати право власності на будинок вона не може. Тому просить визнати її право власності на дане майно за набувальною давністю.
Відповідач в судове засідання не з’явився, але надіслав заяву, в якій просив справу розглянути в його відсутність, так як він не заперечує проти задоволення позову.
Заслухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає позов підлягаючим задоволенню як такий що доведений свідоцтвом про смерть, технічним паспортом на будинок, виданий Тульчинським МБТІ, довідками сільської ради, про те що позивач проживає та володіє будинком по вул.. Будьонного, 8, с. Гарячківка з 1972 року, обґрунтований ст.344 ЦК України, згідно якої, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно.
Керуючись ст.ст. 10,60,212,213,214,215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_2 право власності за набувальною давністю на житловий будинок з господарськими будівлями, розташований по вул. Будьонного,8, в с.Гарячківка Крижопільського, а саме: житловий будинок «А», загальною площею – 69,9 кв.м., житловою площею – 34,5 кв.м., веранда – «а», ганок – «а-1», літня кухня – «Б», веранда – «б», сарай – «В», сарай –«Г», прибудова сарая – «г», прибудова сарая – «г-1», прибудова сарая – «г-2», погріб з шиєю – «Д», огорожа – «1-3».
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути подана заява про його апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга на рішення до апеляційного суду Вінницької області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя: