Справа №2-763/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2007 року Торезький міський суд Донецької області в складі:
головуючої судді Арапіної Н.Є.
при секретарі Терещенко І.О.
за участю представника позивача Алхутової О.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Торез
цивільну справу за позовом обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Торезтепломережа» про стягнення до ОСОБА_1, ОСОБА_2 заборгованості за комунальні послуги (теплову енергію ),
установил:
позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів про стягнення заборгованості за s комунальні послуги ( теплову енергію та гаряче водопостачання). Свої вимоги мотивував тим, що відповідачі одержують послуги опалення і гарячого водопостачання, надані ВО «Торезтеплосеть», однак відповідачі несвоєчасно вносить оплату за комунальні послуги, від погашення заборгованості відмовляється. Позивач просив стягнути заборгованість за комунальні послуги (теплову енергію ).
Представник позивача в суді підтримала позовні вимоги. Пояснила, що у відповідності зі ст.ст. 67, 68 ЖК України наймач зобов'язаний вчасно робити оплату комунальних послуг. Заборгованість по комунальних послугах (теплової енергії) відповідача складає 952 грн. 69 коп., що просила стягнути з відповідачів.
Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю, пояснила, що її чоловік повідомлений про час та місто розгляду справи, з'явитися не зміг, оскільки знаходиться за межами міста, просила стягнути заборгованість у солідарному порядку. Додала письмову заяву
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча повідомлений належним чином про місце і час розгляду справи.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судом . рішення в порядку, встановленому ст.. 174 цього кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав постановляє рішення про задоволення позову.
Вислухавши представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд установив наступні обставини справи.
Відповідачі є власниками жилого приміщення, розташованого за адресою : АДРЕСА_6 (а.с.5).
Заборгованість по послугах теплопостачання складає 952 грн.69 коп. станом на ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.6-8 ).
Статею 10 п.2 Закону України «Про приватизацію державного житлового Фонду» передбачено, що власник квартири зобов'язаний брати участь у загальних витратах, зв'язаних зі змістом будинку і придомовой території.
Згідно зі ст. 156 ЖК України повнолітні члени родини власника будинку ( : квартири) зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і
придомовой території. Тому заборгованість за комунальні послуги підлягає стягненню не тільки з власника, але і повнолітніх членів родини.
Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади і виконавчих органів міських Рад по регулюванню цін (тарифів)», постановою Кабінету Міністрів України від ЗО грудня 1997 року № 1497 про твердження Правил надання населенню послуг по водо-, теплопостачанню і водовідводу», рішенням виконавчого комітету Торезского міської Ради від 17 вересня 2003 року № 350 установлений тариф на послуги теплопостачання з 1 жовтня 2003 року 0.97 грy. за 1 кв.м опалювальної площі при оплаті протягом усього чи року 1.94 грy. за 1 кв. метр опалювальної площі при оплаті в опалювальний період розрахунок позовних вимог зроблений відповідно до чинного законодавства.
Дослідивши добуті докази суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідач є власником квартири і користується послугами опалення і гарячого постачання, які надані ВО «Торезтеплосеть». Однак не виконує зобов'язань за договором наймання житлового приміщення - не оплачує послуги опалення і гарячого водопостачання, тому утворилася заборгованість по оплаті зазначених послуг.
Заборгованість по комунальних послугах за період з ІНФОРМАЦІЯ_2 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 року складає в сумі 952 грн. 69 коп. Зазначена сума підлягає стягненню з відповідача.
У відповідності зі ст.ст.79, 81, 88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави в сумі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь обласного комунального підприємства "Донецктешюкоммунэнерго» в особі виробничої одиниці «Торезтеплосеть" в сумі 30 гривень.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 79, 80, 88, 169, 209, 212, 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 67, 68 Житлового Кодексу України,
Вирішив:
Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь обласного комунального підприємства "Донецктеплокоммунэнерго» в особі виробничої одиниці «Торезтеплосеть" заборгованість по оплаті за комунальні послуги ( теплову енергію та гаряче водопостачання) за період з ІНФОРМАЦІЯ_3 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 року у сумі 952 грн.69 коп. солідарно.
Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51грн.00 коп. солідарно .
Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь обласного комунального підприємства "Донецктеплокоммунэнерго» в особі виробничої одиниці «Торезтеплосеть" в сумі 30 гривень солідарно .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Торезький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Торезького міського суду Н.Є.Арапіна
Суддя Торезького міського суду Н.Є.Арапіна
- Номер: 2-во/265/29/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-763/07
- Суд: Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя
- Суддя: Арапіна Н.Є.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.03.2020
- Дата етапу: 10.03.2020