Судове рішення #847038
Справа №5/2-391/2007 p

Справа №5/2-391/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

7 березня    2007 р.    Вишгородський районний суд Київської області в складі : головуючого - судді Божок С.К.

при секретарі  - Грищенко К.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгороді Київської області за участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 позовну заяву про визнання права власності на спадкове майно.

Позивачі звернулися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно за законом, мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті матері залишилося спадкове майно -житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та житловий будинок , який знаходиться за адресою АДРЕСА_2; вони оформили свої спадкові права на частину спадкового майна - житловий будинок , який знаходиться по АДРЕСА_3; у Вишгородському БТІ право власності за померлою матір»ю на житловий будинок АДРЕСА_1 не зареєстровано у зв'язку з чим вони не можуть отримати Свідоцтво про право на спадщину за законом.

У судовому засіданні позивачі доводи позовної заяви підтримали та просили задовольнити позовні вимоги, визнавши за ними право власності на спадкове майно за законом на житловий будинок з надвірними будівлями, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в рівних частинах кожному.

Відповідач - Любимівська сільська рада - в судове засідання не з'явився; про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином; надав до суду заяву щодо розгляду справи без їх участі, проти позову не заперечує.

За таких обставин, з урахуванням думки позивача, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача, визнавши причини неявки неповажними, на підставі наявних у справі доказів, постановивши заочне рішення згідно ст. 224 ЦПК України.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні показала, що житловий будинок , який знаходиться по АДРЕСА_1 належав покійній ОСОБА_4, в цьому будинку вона постійно проживала, доглядала за будинком.

Заслухавши пояснення позивачів, свідка, перевіривши їх доводи доказами, суд

Встановив:

Позивачі є дітьми ОСОБА_4

ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис НОМЕР_1, що стверджується Свідоцтвом про смерть, копія якого знаходиться в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи, або день з якого вона оголошується померлою ( частина третя статті 46 цього Кодексу )

Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_3 та житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1, грошові внески з відповідними відсотками та компенсаціями.

 

Спадщина відкрилася за законом.

Факт належності на праві приватної власності ОСОБА_4 житлового будинку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 підтверджується будинковою книгою, копія якої знаходиться в матеріалах справи; випискою з погосподарської книги Любимівської сільської ради, довідкою за НОМЕР_2 , згідно яких житловий будинок АДРЕСА_1 належить померлій ОСОБА_4

На частину спадкового майна - житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_3 , грошові внески позивачі оформили спадщину, отримавши Свідоцтво про право на спадщину за заповітом в рівних частинах кожному.

Дана обставина підтверджується спадковою справою, копія якої знаходиться в матеріалах справи.

Спадкоємцями за законом є позивачі.

Інших спадкоємців ні за законом ні за заповітом не має.

Дана обставина підтверджується Спадковою справою, копія якої знаходиться в матеріалах справи.

Позивачі прийняли спадщину шляхом своєчасного звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері, оформивши свої спадкові права на частину спадкового майна.

За таких обставин, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 3, 10, 212, 213, 215 , 224, 226 ЦПК України, статтями 1217, 1222, 1258, 1261,1267, 1269 ЦК України , суд

Вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 , ОСОБА_2 право власності на спадкове майно за законом на житловий будинок АДРЕСА_1 з надвірними будівлями - сарай - « Б « , колодязь - 1 в рівних частинах кожному.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області. Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація