Судове рішення #847037
Справа № 1-81/2007

Справа № 1-81/2007

ВИРОК

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

7 березня  2007 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі: головуючого - судді Божок С.К. при секретарі   - Грищенко К.Г. з участю прокурора - Медведської О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгороді кримінальну справу за обвинуваченням

ОСОБА_1, уродженця с. Синяк Вишгородського району Київської області, українця , громадянина України, не військовозобов'язаного, з неповною середньою освітою, який перебуває у цивільному шлюбі, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_1, не судимого, мешкає : АДРЕСА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України

встановив:

24.06.2006р. близько 18-ої години підсудний ОСОБА_1, знаходячись в стані алкогольного сп'яніння, перебуваючи на подвір'ї будинку АДРЕСА_2, умисно всупереч волі власника, шляхом вільного доступу через незамкнені дверцята, скориставшись ключами, що були в замку запалення, скоїв незаконне заволодіння автомобілем ВАЗ 21074 д.н. НОМЕР_1, який належить ОСОБА_2, чим завдав власнику автомобіля матеріальної шкоди на суму 14468 грн.25 коп.

Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе у вчиненні інкримінованого злочину визнав повністю, підтвердив вищезазначені встановлені судом обставини, в скоєному покаявся та просив суворо не карати.

Потерпілий ОСОБА_2 в судовому засіданні показав, що даний автомобіль ним був залишений на подвір'ї власного будинку , дверцята автомобіля він не зачиняв, ключі від автомобіля знаходилися в замку запалення . 24.06.2006 вечером ним було виявлено викрадення автомобіля; автомобіль йому повернуто; цивільний позов ним не заявлявся.

Покази підсудного ОСОБА_1 під час досудового слідства і в судовому засіданні логічні, а тому не викликають сумніву суду у правильності розуміння ним змісту обставин злочину, добровільності та істинності його позиції.

 

Крім пояснень підсудного, потерпілого, винність ОСОБА_1 повністю підтверджується доказами, що зібрані в справі під час досудового слідства, на досліджені яких він в судовому засіданні не наполягав.

Умисні дії підсудного ОСОБА_1, які виразилися у незаконному заволодінні транспортним засобом, органом досудового слідства правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 289 КК України;  винність підсудного ОСОБА_1 суд вважає доведеною.

При призначенні міри покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані, що характеризують особу підсудного: за місцем проживання характеризується посередньо, те, що в скоєному щиро розкаявся, що являється пом'якшуючою його вину обставиною, на час скоєння злочину був зайнятий суспільно-корисною працею, має молодий вік.

Обставиною, які обтяжують покарання, є вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.. З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання ОСОБА_1 можливо без відбування ним покарання, у зв'язку з чим можливо звільнити його від відбування покарання з випробуванням, застосувавши ст.75 КК України.

Питання про речові докази слід вирішити з урахуванням положень статті 81 КПК України. Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України та призначити йому покарання за цією статтею у вигляді трьох років позбавлення волі.

На підставі ст.ст. 75,76 КК України звільнити ОСОБА_1 відбування призначеного дійсним вироком покарання з випробуванням, визначивши іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки, зобов'язавши його не виїзджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти ці органи про зміну місця проживання, роботи та навчання, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 - з тримання під вартою у Київському слідчому ізоляторі № 13 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у м. Києві та Київської області змінити на підписку про невиїзд до набрання вироком законної сили.

Звільнити ОСОБА_1 з-під варти із зали суду.

Речові докази по справі - автомобіль ВАЗ 21074 д.н.з. НОМЕР_1. Залишити у користування потерпілого ОСОБА_2 Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області протягом 15 діб через Вишгородський районний суд Київської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація