Судове рішення #8457752

                                      РІШЕННЯ                            

                    ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ           Справа №2-423/2010 рік

     10 березня 2010 року Малинський районний суд Житомирської області в     складі             головуючої  судді             Збицької К.Д.

        з участю секретаря             Гузікової І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Малині цивільну справу   за позовом ОСОБА_1 до  ОСОБА_2   про стягнення аліментів   на утримання  неповнолітньої  дитини, -

                        встановив :

    позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на утримання їхнього малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі в розмірі 500 гривень щомісячно до повноліття дитини. Зазначила, що відповідач зареєстрований як приватний підприємець, має нерегулярний, мінливий дохід. З грудня 2009 року він залишив сім’ю і допомоги на сина, який проживає з нею, не надає.

    У судове засідання сторони не з’явилися. Позивачка надала заяву про розгляд справи без її участі та підтримання позову у повному обсязі.  

    Відповідач про час та місце розгляду справи повідомлений в порядку, визначеному частиною 3 статті 76 ЦПК України, за місцем його постійної реєстрації. Про причини неявки суд не сповістив.  

З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх наданими суду доказами   у межах заявлених позовних вимог, суд визнає, що позов підлягає  задоволенню.

    Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі і є батьками неповнолітнього ОСОБА_3 (а.с.5,6).     В силу ст.180 Сімейного кодексу України батьки  зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. Відповідно до ч.3 ст.181 цього Кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу або у твердій грошовій сумі.

    Статтею 184 Сімейного кодексу України  передбачено підстави визначення аліментів у твердій грошовій сумі, зокрема, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

    Відповідно до роз’яснень, викладених у п.17 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 05.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров’я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

     Відповідач не надав суду заперечення проти позову та доказів про те, що він не спроможний сплачувати аліменти у визначеному позивачкою розмірі:   про свій матеріальний стан, стан здоров’я, наявність інших дітей чи непрацездатних членів сім’ї, та інші обставини, що мають істотне значення.

    Дитина проживає  разом з матір’ю   і знаходиться на її утриманні (а.с.7,8).

    З урахуванням наведених обставин суд задовольняє позов у повному обсязі.

 

    Відповідач також не надав суду доказів про наявність у нього пільг по сплаті судового збору, тому суд покладає на нього оплату витрат інформаційно-технічного забезпечення

                        2.

розгляду справи у розмірі 30 гривень та  судового збору в дохід держави у розмірі 60 гривень (1% від (500 х 12).  

   

        Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 81, 88, 212, 213, 215, 367 ч.1 п.1  Цивільно-             процесуального Кодексу України, на підставі ст. ст.180,184   Сімейного             кодексу України, -

                        рішив :

    позов задовольнити повністю.

Стягнути аліменти  з  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2,   уродженця міста Луганська, мешканця міста Малина Житомирської області, на користь   ОСОБА_1   на утримання сина  ОСОБА_3,   ІНФОРМАЦІЯ_1   в твердій грошовій сумі у  розмірі 500 (п’ятсот) гривень щомісячно,  починаючи  з 20 січня 2010 року  до досягнення ним повноліття.

Стягнення аліментів у розмірі місячного платежу підлягає негайному виконанню.

Стягнути в ОСОБА_2 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 60 гривень судового збору в дохід держави.

    Рішення може бути оскаржене повністю або частково до  апеляційного суду Житомирської області  через Малинський районний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів  з дня   проголошення рішення.  Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, у разі її подання, якщо воно не буде скасоване,  після розгляду справи апеляційним судом.

   

    Головуюча

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація