справа №2-6697/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 листопада 2008 року Бердянський міськрайонний суд
Запорізької області
в складі: головуючого судді - Крамаренко А.І. при секретарі - Корнієнко Н.І.
за участю: представника позивача - ОСОБА_1, відповідача -ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, третя особа - Бердянська міська рада, про встановлення зовнішньої межі земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа - Бердянська міська рада, про встановлення зовнішньої межі земельної ділянки.
В обгрунтування позовних вимог ОСОБА_3 зазначив, що він є власником об'єкту нерухомого майна по АДРЕСА_1, який розташований на земельній ділянці площею 0,0624 га. Власником домоволодіння АДРЕСА_2 є ОСОБА_2 Зазначені домоволодіння мають спільну межу, позначену в кадастровому плані літ. "А-Б".
24 червня 2008 року він звернувся з заявою до виконкому Бердянської міської ради про передачу йому у приватну власність земельної ділянки площею 0,0624 га по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку.
На підставі відповіді, наданої виконкомом Бердянської міської ради, він звернувся до спеціалізовану організацію ТОВ "Бердянськземресурс" і замовив технічну документацію із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку.
ТОВ "Бердянськземресурс" була розроблена відповідна технічна документація, а також складений акт визначення та погодження зовнішніх меж земельної ділянки в натурі.
Даний акт ним був наданий для узгодження суміжним землекористувачам - власникам домоволодінь АДРЕСА_3 та АДРЕСА_1 Власник домоволодіння АДРЕСА_3, ОСОБА_4, акт погодження підписала, а ОСОБА_2 - власник домоволодіння АДРЕСА_1, не обґрунтовуючи свою відмову, від підписання акту відмовилась.
ОСОБА_3 вважає відмову ОСОБА_2 необгрунтованою, оскільки між землекористувачами домоволодінь АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 вже тривалий час існує усталений порядок користування земельними ділянками, межі земельних ділянок визначені на місцевості, розміри земельних ділянок закріплені відповідними рішенням виконкому Бердянської міської ради.
Через відмову ОСОБА_2 він позбавлений можливості реалізувати надане йому законом право на приватизацію земельної ділянки.
В зв'язку з цим ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом і просить встановити зовнішню межу земельної ділянки загальною площею 0,0624 га, розташованої по АДРЕСА_1 з боку домоволодіння АДРЕСА_2, за лінією від "А" до "Б", визначеною планом зовнішніх меж землекористування.
В судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, просить позов задовольнити.
ОСОБА_2 в судовому засіданні, не заперечуючи визначеність межі між домоволодіннями АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 та відсутність спору щодо землекористування, позов не визнала та пояснила, що позивач здійснює будівництво житлового будинку, в наслідок чого на її подвір'я потрапляє будівельне сміття, балкони житлового будинку відповідача також виходять на її подвір'я.
Представник Бердянської міської ради, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню в зв'язку з наступним.
Об'єкт нерухомого майна по АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3 на підставі рішення Бердянського міськрайонного суду від 22.04.2008 року, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно №19201007 від 17.06.2008 року.
Рішенням виконкому Бердянської міської ради №494 від 07.09.2007 року за домоволодінням по АДРЕСА_1 закріплена земельна ділянка площею 0,0624 га.
З пояснень сторін, наданих фотографій та технічної документації, судом встановлено, що спірна межа між домоволодіннями АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2, позначена літ. "А-Б" в технічній документації із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку є тотожною і співпадає в лінійних розмірах з фактичним землекористуванням.
За змістом ч.1, п. "а" ч.3 ст. 116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян, за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, в межах їх повноважень.
Відповідно до ч. 11 ст. 118 у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, встановлений ст. 118 ЗК України і зокрема передбачає звернення громадянина з заявою до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцем знаходження земельної ділянки та виготовлення за замовленням громадянина організацією, яка має відповідний дозвіл (ліцензію), проекту відведення земельної ділянки.
Відповідно до ч.1 ст. 193 ЗК України державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісна та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.
Складовою частиною державного земельного кадастру згідно ст. 196 ЗК України є кадастрові зйомки.
Відповідно до ст. 198 ЗК України кадастрові зйомки - це комплекс робіт, виконуваних для визначення та відновлення меж земельних ділянок, і включає зокрема погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами.
Судом встановлено, що межа між домоволодіннями АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 належним чином була встановлена і землекористувачами не змінювалась.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що межа між земельними ділянками домоволодінь АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 є визначеною, а відмова ОСОБА_2 від підписання акту встановлення та погодження меж земельної ділянки по АДРЕСА_1 є необгрунтованою і такою, що направлена на перешкоду в здійсненні позивачем права на приватизацію земельної ділянки.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Встановити зовнішню межу земельної ділянки загальною площею 0,0624 га, розташованої по АДРЕСА_1 з боку домоволодіння АДРЕСА_2, за лінією від "А" до "Б", визначеною планом зовнішніх меж землекористування.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.