Судове рішення #8445641

Справа № 2-1854/10

ДЕСНЯНСЬКИЙ  РАЙОННИЙ СУД  МІСТА ЧЕРНІГОВА

                                      І м е н е м  У к р а ї н и

                                            Р І Ш Е Н Н Я

31 березня 2010 року                                                                                                         м. Чернігів

Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:

головуючого – судді Коверзнева В.О.,

при секретарі – Ніцай М.С.,

з участю позивачки,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Ігросервіс-Центр» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування завданої моральної шкоди,

                                                              в с т а н о в и в:

18.12.2009 року позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості по заробітній платі в розмірі 1081 грн 77 коп., середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 7947 грн 69 коп. та 800 грн у відшкодування завданої моральної шкоди.  

   

У судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала і наполягала на їх задоволенні.

Представник відповідача не з’явився, про час і місце розгляду справи сповіщався належним чином.

    Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

    Позивачка працювала у відповідача на посаді чергового залу гральних автоматів. 02.02.2009 року її було звільнено з роботи за угодою сторін, згідно пункту 1 статті 36 КЗпП України.

    Відповідно до статті 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

    Статтею 117 КЗпП України визначено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

    Позивачка стверджує, що в день звільнення відповідач не виплатив їй заробітну плату за січень 2009 року, внаслідок чого заборгував 1081 грн 77 коп.

Правильність визначення позивачкою розміру заробітній плати за січень 2009 року підтверджується довідкою відповідача, наданою Чернігівському центру зайнятості (а.с. 5).

   

Відповідач доводи позивачки не спростував і не надав доказів на підтвердження виплати позивачці заробітної плати за січень 2009 року, що є підставою для її стягнення.

Згідно зазначеної вище довідки, середньоденний заробіток позивачки складає 26 грн 23 коп. Станом на день ухвалення рішення затримка розрахунку при звільненні складає 422 календарних дні. Таким чином, позивачка має право на виплату їй середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 422 х 26.23 = 11069 грн 06 коп.

Оскільки визначена позивачкою сума не перевищує суму, що розрахована судом, вона підлягає стягненню в повному обсязі.

В силу статті 237-1 КЗпП України, відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться, що якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

По справі доведено, що порушенням права позивачки на належну оплату праці, їй завдано моральних страждань, що є підтвердженням завдання моральної шкоди.

Вирішуючи питання розміру грошового відшкодування завданої моральної шкоди, суд враховує характер правопорушення, глибину й тривалість завданих страждань, і виходячи із засад розумності та виваженості вважає достатньою сатисфакцією стягнення на користь позивачки 200 грн.

За викладених в сукупності обставин суд доходить до висновку про необхідність часткового задоволення позову.  

   

Керуючись статтями 10, 79, 81, 88, 208, 209, 212 – 215, 294, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд

                                                                  в и р і ш и в:

    позов задовольнити частково. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ігросервіс-Центр» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 1081 грн 77 коп., середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 7949 грн 69 коп. (під час виплати із зазначених сум слід утримати податки і збори до державних цільових фондів), а також 200 грн у відшкодування завданої моральної шкоди.

    Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ігросервіс-Центр» судовий збір на користь держави в розмірі 98 грн 81 коп., який зарахувати до місцевого бюджету міста Чернігова.

    Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ігросервіс-Центр» витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн, які зарахувати до Державного бюджету міста Чернігова.

    Рішення суду в частині стягнення заборгованості по заробітній платі в розмірі 1081 грн 77 коп. підлягає негайному виконанню.

    Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернігівської області. Заява про апеляційне оскарження рішення подається протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження рішення, якщо подається в строк, встановлений для подання заяви.

    Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація