Справа № 2-1799/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
заочне
20 листопада 2008 року Фрунзенський районний суд міста Харкова в складі:
головуючого – судді Бабкової Т.В.,
при секретарі - Пономаренко О. П,
розглянувши у відкритому заочному судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою.
Позивачка вказувала, що двокімнатна ізольована АДРЕСА_1 відповідно до свідоцтва про право власності на житло , виданого Харківським центром приватизації 28.10.1997р., належить на праві спільної сумісної власності позивачці, її колишньому чоловіку - відповідачу ОСОБА_2, колишній свекрові позивачки - відповідачці ОСОБА_3 29.12.1998р. шлюб між позивачкою та ОСОБА_2 було розірвано. Через складні стосунки сторони не в змозі проживати сумісно і потребують у судовому порядку визначення порядку користування спірною квартирою. У позові ОСОБА_1 пропонує наступний порядок користування квартирою АДРЕСА_1 : надати позивачці у користування кімнату меншою площею 12 кв.м, відповідачам кімнату площею 18,5 кв.м, кухню вбиральню, коридор та вхід в квартиру залишити в спільному користуванні сторін.
В судовому засіданні в зв'язку з проведенням по справі судово-технічної експертизи позивачка уточнила позовні вимоги : просила суд виділити їй в квартирі АДРЕСА_1 кімнату „5” площею 13,0 кв.м , приміщення "6" та балкон, відповідачам виділити кімнату „9” площею 17,5 кв.м, вбудовану шафу "7", "8". В загальне користування сторін виділити кухню „4” площею 5,9 кв.м , вану кімнату "3" площею 2 кв.м, вбиральню „2” площею 1 кв.м, коридор „1" площею 6,6 кв.м та вхід в квартиру.
Крім того позивачка просила суд стягнути з відповідачів на її користь судові витрати у розмірі Ѕ частини вартості судово-технічної експертизи , а саме 1216 грн. 94 коп.
Відповідачі в судове засідання не з’явилися, про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином, шляхом направлення судових повісток та телеграм за місцем державної реєстрації, шляхом подання оголошення в редакцію газети «Слобідський край» (№ 129 від 11.11.2008 р.) на підставі ч. 4, ч. 9 ст. 74 ЦПК України , про причини неявки суду не повідомили. За таких обставин відповідно до ч. 4 ст.169 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Суд, заслухавши доводи позивачки та її адвоката ОСОБА_4 , перевіривши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно роз’ясненням , викладеним в п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 04.10.1991р. №7 «Про практику застосування судами законодавства, яке регулює право власності громадян на житловий будинок», якщо виділ будинку (квартири) в натурі неможливий , суд в праві по заявленому про це позову встановити порядок користування таким будинком (квартирою). Не може бути встановлений такий порядок користування житловим будинком (квартирою), при якому учаснику спільної часткової власності виділяються в користування тільки непридатні для проживання або підсобні приміщення ( підвал, коридор, кладова та ін.). В цьому випадку окремі підсобні приміщення (кухня, коридор та ін.) можуть бути залишені в спільному користування учасників спільної часткової власності.
З матеріалів справи вбачається, що спірна квартира АДРЕСА_1 відповідно до свідоцтва про право власності на житло , виданого Харківським міським центром приватизації державного житлового фонду 28.10.1997р., належить на праві спільної сумісної власності позивачці ОСОБА_1 , відповідачу ОСОБА_2, відповідачці ОСОБА_3(а.с.7). Зазначені особи зареєстровані по вказаній адресі (а.с.8). 29.12.1998р. шлюб між позивачкою та ОСОБА_2 було розірвано (а.с. 10).
З висновку судово будівельно-технічної експертизи №ТЕ-18 від 04.08.2008р. вбачається, що для вирішення спору між сторонами мається єдиний варіант визначення порядку користування спірною квартирою. Згідно із висновками експерту ОСОБА_1 виділяється в користування кімната „5” площею 13,0 кв.м , приміщення "6", балкон , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - кімната „9” площею 17,5 кв.м, вбудовані шафи "7" та "8". При цьому позивачці виділяються в користування приміщення загальною площею на 2,83 кв.м більше , чим припадає на 1\3 частину квартири, відповідачам на 2,83 кв.м менш , ніж припадає на їх ідеальну частку.
Враховуючи згоду позивачки на запропонований експертом варіант користування спірною квартирою суд задовольняє її позовні вимоги.
Роз’яснити відповідачам , що вони не позбавлені можливості стягувати з позивачки квартплату та комунальні платежі за ізлішки житлової площі в розмірі 2,83 кв.м.
Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні , на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з іншої сторони понесені нею та документально підтверджені судові витрати.
На підставі зазначеного, в зв’язку із задоволенням вимог позивачки про визначення порядку користування квартирою понесені нею витрат по сплаті судово-технічної експертизи 1216 грн. 94 коп., суд присуджує на її користь в рівних частках з відповідачів. Крім того з відповідачів підлягають стягненню сплачені позивачкою витрати держмита 8 грн. 50 коп. та за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи 7 грн. 50 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 319, 358, 391 ЦК України, ст. 88, 208, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд:
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою задовольнити.
Визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1.
Виділити ОСОБА_1 в квартирі АДРЕСА_1 кімнату „5” площею 13,0 кв.м , приміщення "6" та балкон.
Виділити ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в квартирі АДРЕСА_1 кімнату „9” площею 17,5 кв.м, вбудовану шафу "7", "8".
В загальне користування сторін виділити кухню „4” площею 5,9 кв.м , вану кімнату "3" площею 2 кв.м, вбиральню „2” площею 1 кв.м, коридор „1" площею 6,6 кв.м та вхід в квартиру.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 судові витрати з кожного по 616 грн. 47 коп. ( за сплату держмита 8 грн. 50 коп., інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи 7 грн. 50 коп. , проведення експертизи 1216 грн. 94 коп.)
Заочне рішення суду може бути переглянуте судом , що його ухвалив , за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано до Фрунзенського районного суду м.Харкова протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
На вказане рішення протягом десяти днів з дня його проголошення через Фрунзенський районний суд м.Харкова може бути подано заяву про апеляційне оскарження, а також через Фрунзенський районний суд м.Харкова внесена апеляційна скарга до апеляційного суду Харківської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя -