Справа № 2- 772– 2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі : головуючого – судді Нерушак Л.В.
при секретарі - Музичук Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Умані в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою , що втратила право на проживання в будинку , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 02 березня 2010 року звернулася до суду із позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання особою такою, що втратила право на проживання в квартирі АДРЕСА_1, вказавши в заяві, що вона є власником даної квартира в одноповерховому будинку АДРЕСА_1, яку вона придбала на основі договору купівлі – продажу квартири від 13 лютого 2010 року . Попередні співвласники квартири ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 знялись з реєстрації 23.02. 2010 року , а відповідач ОСОБА_2 не проживає в даній квартирі з лютого 2008 року , дав доручення на відчуження квартири ОСОБА_3 , що свідчить, що він не заперечував проти продажу квартири. Також свідки - сусіди по будинку підтверджують його не проживання у квартирі , як і довідка з квартального комітету , про те , що ОСОБА_2 виїхав на заробітки, не проживає в квартирі, а приїхати знятись з реєстрації не має можливостей.
Позивач ОСОБА_1 вважає, що відповідач ОСОБА_2 втратив право на користування даним житлом відповідно до діючого законодавства, а тому просить в судовому порядку визнати відповідача ОСОБА_2 таким , що втратив право на житло в квартирі АДРЕСА_1 , так як їй необхідно зняти його з реєстрації, виписавши із будинкової книги.
Відповідно до ст. 71 ЖК України ОСОБА_2 можливо визнати таким , що втратив право на житло в квартирі АДРЕСА_1 , тому позивач ОСОБА_1 просить задоволити позов, визнавши ОСОБА_2 таким , що втратив право на користування житлом.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги, просить позов задоволити , визнати відповідача ОСОБА_2 таким , що втратив право на житло в квартирі АДРЕСА_1 .
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечує проти визнання його втратившим право на житло в квартирі АДРЕСА_1 .
Суд, вислухавши пояснення сторін , дослідивши матеріали справи, докази надані сторонами по справі , вважає , що позов підлягає задоволенню з наступних підстав .
В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується договором купівлі - продажу квартири від 13.02. 2010 року , зареєстрованого Уманською міською державною нотаріальною конторою в реєстрі № 3-667. ( а. с. 13- 14 ) .
Згідно даних будинкової книги в квартирі АДРЕСА_1 крім власниці квартири – позивача ОСОБА_1 зареєстрованим залишився колишній співвласник квартири – відповідач ОСОБА_2, який після укладенні договору купівлі – продажу квартири не знявся з реєстрації разом з іншими мешканцями квартири, які знялись з реєстрації 23 лютого 2010 року, так як квартира була продана ними 13 лютого 2010 року позивачу ОСОБА_1 ( а. с. 4-5 ).
Згідно довідки квартального комітету від 24 лютого 2010 року, виданою головою квартального комітету № 8 м. Умані вказано, що ОСОБА_2 прописаний , але не проживає за адресою АДРЕСА_1 з лютого 2008 року по даний час , що підтверджують і сусіди ОСОБА_6, яка мешкає по вул. Свердлова, 16 та ОСОБА_7 по вул. Свердлова. 5 м. Умані.
Факт не проживання відповідача ОСОБА_2 в квартирі АДРЕСА_1 підтверджується також свідченнями колишньої дружини відповідача ОСОБА_3, яка згідно доручення чоловіка ОСОБА_2 на укладення договору купівлі - продажу квартири продала ОСОБА_1 квартиру 13 лютого 2010 року та підтвердила, що ОСОБА_2 не проживав в квартирі з лютого 2008 року по даний час.
Судом встановлено , що відповідач ОСОБА_2 – колишній співвласник квартири АДРЕСА_1, який зареєстрований в даній квартирі з 20.11. 1988 року, не знявся з реєстрації після укладення купівлі - продажу даної квартири 13 лютого 2010 року в добровільному порядку, а тому права позивача ОСОБА_8 як власниці квартири порушено і такі права підлягають захисту в судовому порядку.
Відповідно ст.72 ЖК України , встановлено, що визнання особи, такою що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку.
Відповідно ст. 150 ЖК України вказується, що громадяни , які мають у приватній власності будинок , квартиру користуються нею для особистого проживання і проживання членів сім’ї і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд : продавати , дарувати , здавати в оренду , обмінювати , укладати інші не заборонені законом угоди.
Суд прийшов до висновку, що відповідач ОСОБА_2 не проживав в АДРЕСА_1 з лютого 2008 року, а лише залишився зареєстрований в АДРЕСА_1, не користувався жилим приміщенням квартири АДРЕСА_1 з лютого 2008 року, тому суд вважає, що є підстави для визнання його втратившим право користуватися жилими приміщеннями будинку, що належить в даний час ОСОБА_1 та задоволити позов.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214-215 ЦПК України , ст.ст. 72, 150 ЖК України, суд ,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 таким , що втратив право користування жилим приміщенням в квартир АДРЕСА_1 , власницею якого є ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ