Судове рішення #843904
2-25/3125-2007

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ


           УХВАЛА          

        

10 липня 2007 р.                                                                                   

№ 2-25/3125-2007  


Вищий господарський суду України у складі колегії суддів:

головуючого                                    Невдашенко Л.П.

суддів                                                Михайлюка М.В.          

                                                Дунаєвської Н.Г.


розглянувши касаційну скаргу

Відкритого акціонерного товариства "Будівельне управління № 813",                        м. Сімферополь


на ухвалу

від  21.05.2007


у справі

господарського суду

№ 2-25/3125-07

Автономної Республіки Крим


за  позовом

Відкритого акціонерного товариства "Мостобуд", м. Київ


до



Відкритого акціонерного товариства "Будівельне управління № 813",                             м. Сімферополь


про


стягнення 249 518,76 грн.


ВСТАНОВИВ:


Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.


Відкрите акціонерне товариство "Будівельне управління № 813"  звернулося з касаційною скаргою на ухвалу від 21.05.2007  господарського суду Автономної Республіки Крим.


Зазначеною ухвалою прийнято до розгляду та об'єднано зі справою             № 2-25/3125-07 зустрічну позовну заяву;  відкладено розгляд справи на 07.06.2007 р. та зобов'язано сторони здійснити відповідні дії та надати відповідні докази.  

У касаційній скарзі заявник посилається на те, що при винесенні ухвали апеляційним судом порушено норми матеріального та процесуального права.


Відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України  відповідач має право до прийняття рішення зі спору подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним.


Згідно ст. 11113 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого або апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені у касаційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


Оскарженню підлягають тільки ті ухвали, про оскарження яких прямо зазначено в Господарському процесуальному кодексу України або в Законі України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


Стаття 60 Господарського процесуального кодексу України не містить прямої вказівки на те, що ухвала про об'єднання зі справою зустрічної позовної заяви та відкладення розгляду справи ( ст. 77 ГПК України)    підлягає оскарженню.


Крім того, звертаємо увагу на те, що подання сторонами у справі апеляційних і касаційних скарг на ухвали господарського суду, які не можуть бути оскаржені ні в апеляційному, ані в касаційному порядку, як правило спрямовані на затягування судового процесу у зв'язку з пересиланням матеріалів справи до суду вищого рівня і є порушенням приписів статті 22 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, стосовно обов’язку сторін добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони.  


Зважаючи на те, що касаційна скарга не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України, скарга не дає підстав для перегляду ухвали  господарського суду Автономної Республіки Крим в касаційному порядку і підлягає поверненню.


Керуючись ст.ст. 86, 111, 11113  Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України


УХВАЛИВ:


Відмовити Відкритому акціонерному товариству "Будівельне управління № 813"  у прийнятті касаційної скарги на ухвалу   господарського суду Автономної Республіки Крим від 21.05.2007 у справі  № 2-25/3125-07.


Касаційну скаргу повернути скаржнику, а справу господарському суду Автономної Республіки Крим.




Головуючий, суддя                                                                    Л.Невдашенко


Судді                                                                                            М.Михайлюк

                                                                                                     

                                                                                                     Н.Дунаєвська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація