Судове рішення #8433914

Справа №3-8472/09

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 липня 2009 року Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Малинников О.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ Шевченківського району міста Києва про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку міста Києва, громадянку України, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 122-4 та ст. 124 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення Серія АД № 193814 від 30.06.2009 року та протоколу про адміністративне правопорушення Серія АД № 193815 від 30.06.2009 року ОСОБА_1 11 червня 2009 року приблизно о 13 год. 50 хв. по вул.  Пимоненко, 5 в місті Києві керуючи автомобілем "Санйонг, , державний номер НОМЕР_1 не дотрималась безпечного бокового інтервалу, в наслідок чого здійснила наїзд на припаркований автомобіль НОМЕР_2, в результаті чого автомобілі отримали механічні пошкодження, що призвело до матеріальних збитків та будучи причетною до ДТП залишила місце пригоди, чим порушила п.п.2.10, 13.3 Правил дорожнього руху України, тобто вчинила правопорушення, передбачене ст. 122-4 та ст. 124 Кп АП України.

ОСОБА_1 до суду з'явилася 22.07.2009 року свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4 та ст. 124 КпАП України не визнала повністю. Та пояснила наступне, що дійсно 11 червня 2009 року приблизно о 13 год. 50 хв. по вул.  Пимоненко, 5 в місті Києві вона керуючи автомобілем "Санйонг, , державний номер НОМЕР_1 здійснила наїзд на припар кованийавтомобіль "КІА" державний номер НОМЕР_3, після спілкування з водієм автомобіля "КІА" державний номер НОМЕР_3 вона зрозуміла так, що він викликати ДАІ не буде та уїхала з місця пригоди.

Суд вивчивши матеріали адміністративної справи № 3-8472/09 а саме: протокол про адміністративне правопорушення Серія АД № 193814 від 30.06.2009 року, протокол про адміністративне правопорушення Серія АД № 193815 від 30.06.2009 року, облікову картку приватного ATM, протокол огляду місці ДТП, схему ДТП, рапорт, пояснення учасників події, протокол огляду транспортного засобу, додаток до протоколу огляду транспортного засобу вважає, що вина водія ОСОБА_1 у скоєному адміністративному правопорушенні доведена та відповідає п.п.2.10, 13.3 ПДР України, - а саме: у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;  б) увімкнути аварійну сигналізацію  і

встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 цих Правил; в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди; г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу; ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г" пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди; д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції; є) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди; є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки). Крім того, під час обгону, випередження, об'їзду перешкоди чи зустрічного розїзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху.

Оглянувши матеріали адміністративної справи, оцінивши зібрані у справі докази, враховуючи характеризуючи данні самої особи ОСОБА_1, зокрема те, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, своєї вини в суді у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4 та ст. 124 КпАП України не визнала повністю - її необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 та ст. 124 Кп АП України, при цьому врахувавши положення ст.36 КупАП в якій зазначено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

1. При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

2. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою),  стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Відповідно до вимог ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності   і   застосовується   з   метою   виховання   особи,   яка   вчинила

адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Крім того, позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові (права керування транспортними засобами), згідно ст.30 КУпАП, застосовується на строк до трьох років за грубе або систематичне порушення порядку користування цим правом.

Тому, з огляду на викладене, ОСОБА_1, слід визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 122-4 та ст. 124 КпАП України та піддати адміністративному стягненню в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З огляду на викладене та керуючись ст. 33, 36, 122-4, 124, 284 КпАП України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку міста Києва, громадянку України, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4 та ст. 124 КпАП України.

Враховуючи положення ч. 2 ст. 36 КУпАП стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тому до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керувати всіма видами транспортних засобів строком на шість місяців.

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду міста Києва через Шевченківський районний суд м. Києва.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація