Судове рішення #8433593

Справа  № 2-10385/09

УХВАЛА

28 липня 2009 року Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Малинников О.Ф., розглянувши питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до ЗАТ «Страхова компанія «Галактика» про стягнення страхового відшкодування та спричинених збитків, -

встановив:

У липні 2009 року надійшла до суду позовна заява ОСОБА_1 до ЗАТ «Страхова компанія «Галактика» про стягнення страхового відшкодування та спричинених збитків.

Відповідно до ч.2, ч.5 ст.119 ЦПК України передбачені форма та зміст позовної заяви, яка повинна містити, зокрема, ім'я позивача та відповідача, їх місце проживання або місцезнаходження (п.2), зміст позовних вимог (п.3), а також доручення до позовної заяви квитанцій про сплату державного мита та інформаційно-технічного забезпечення.

При вирішення питання про відкриття провадження встановлено, що звертаючись до суду із заявою, позивач просив скасувати рішення відповідача, зобов'язати відповідача сплатити страхові відшкодування з урахуванням передбачених договором видів неустойки та відшкодувати збитки завдані відповідачем незаконною відмовою у виплаті передбачених договором сум,

Водночас, згідно із ст. 15 ЦПК України компетенція судів щодо розгляду цивільних справ є розгляд спорів, що виникають із, зокрема цивільних правовідносин. У позовній заяві йдеться про порушення страховиком умов договору страхування та ст. ст.988 та 992 ЦК України, на які посилається позивач.3а змістом цих статей предметом спору є стягнення страхового відшкодування та сплати відповідних виплат за затримку виконання договору. Тому позивач має уточнити назву предмету позову відповідно до статей закону, що їх регулює, що пов'язано із виконанням рішення у разі його задоволення.

Всупереч п.2 ст.119 ЦПК позивач зазначив адресу відповідача, що не відповідає адресі, вказаної на офіційних документах відповідача. Відповідно до ст. 93 ЦК України та ч.2 ст.110 ЦПК у даному випадку має бути вказано місцезнаходження юридичної особи, яким є місце її державної реєстрації і яке вказано у її установчих документах. Залежно від місцезнаходження має бути визначена підсудність даної справи даному суду, оскільки позов до суду пред'явлено відповідно до ч.2 ст.110 ЦПК.

Крім того, пред'явлений позивачем позов з правовідносин, які регулюються цивільним законодавством, пов'язаний із спором майнового характеру. Проте позивачем не сплачено державне мито відповідно до ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України. А також позивачем відповідно до ст. 81 ЦПК України не оплачено інформаційно-технічне забезпечення у розмірі, встановленому з приводу заяв по майновому спору згідно із змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 p. N 361.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам наведених положень ст.ст. 119, 121 ЦПК України, ухвалою суду від 10 липня 2009 року позовна заява залишена без руху з наданням позивачеві строку для усунення недоліків заяви до 27 липня 2009 року.

В зв'язку з тим, що заявником не виконані у повному обсязі вимоги ухвали суду про усунення недоліків заяви у встановлений судом термін, вона підлягає поверненню заявнику відповідно до ст. 121 ЦПК України.

Водночас згідно ч. 2 ст. 121 ЦПК України повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись ст. 121 ЦПК України, суд -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ЗАТ «Страхова компанія «Галактика» про стягнення страхового відшкодування та спричинених збитків -повернути позивачеві.

Заяву про апеляційне оскарження ухвали може бути подана протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду міста Києва через Шевченківський районний суд м. Києва.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація