Справа №2-10355/09
УХВАЛА
28 липня 2009 року Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Малинников О.Ф., розглянувши питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення матеріальної та моральної шкоди завданої ДТП,
встановив:
У липні 2009 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення матеріальної та моральної шкоди завданої ДТП. Виходячи з вимог п.п. 5, 6 ч.2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити обґрунтування вимог, викладених у позовній заяві із зазначенням обставин та доказів, що підтверджують кожну обставину.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що позивач, звертаючись до суду, зазначила, що ЗАТ СК «Українська Страхова Група» виплачено страхове відшкодування у розмірі 9328 грн. Оскільки вартість ремонту автомобіля нарахована компанією «Автомир» складає 13676 грн., завдані відповідачем збитки не відшкодовані у розмірі 3848 грн. Разом з тим, всупереч зазначеним положенням ст. 119 ЦПК України позивачем не викладено обставин та посилань на докази стосовно різниці встановленої вартості ремонту у розмірі 13676 грн. та суми, яку виплачено страховою компанією. Так, із долученого до позовної заяви письмового пояснення ТзОВ «Автомир» слідує, що сплачена сума страхового відшкодування 9828, 30 грн. ґрунтується на рахунку-фактурі від 27.01.09 року. Позивачка не надала пояснень та посилань на відповідні документи щодо підстав та розрахунку сплаченої суми, оскільки суд має встановити реальний розмір завданої діями відповідача матеріальної шкоди, у тому числі правильність страхового відшкодування шкоди.
Тому позивач має конкретизувати свої доводи та викласти обставини із спірного питання з посиланням на відповідні докази. З огляду на викладене, позивачу слід було залучити страхову компанію як третю особу з наданням копій позовної заяви та долучених документів.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам наведених положень ст.ст. 119, 121 ЦПК України, ухвалою суду від 10 липня 2009 року позовна заява залишена без руху з наданням позивачеві строку для усунення недоліків заяви до 25 липня 2009 року.
В зв'язку з тим, що заявником не виконані у повному обсязі вимоги ухвали суду про усунення недоліків заяви у встановлений судом термін, вона підлягає поверненню заявнику відповідно до ст. 121 ЦПК України.
Водночас згідно ч. 2 ст. 121 ЦПК України повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення матеріальної та моральної шкоди завданої ДТП - повернути позивачеві.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали може бути подана протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду міста Києва через Шевченківський районний суд м. Києва.