Судове рішення #8432990

                                              Категорія 6.9  

                                    Справа 2а-23575\09\1270

 

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 березня 2010 року                               м. Луганськ              

 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Шембелян В.С. при  секретарі судового засідання Лисенко Є.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за  позовом   Державної інспекції з контролю за цінами в Луганської області до Товариства з  обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» про стягнення економічних санкцій в сумі 17 869, 98 грн., -

                       В С Т А Н О В И В :

     15 червня 2009 року  позивач звернувся з адміністративним позовом до Товариства з  обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання», в якому просив стягнути з відповідача суму економічних  санкцій в розмірі 17 869, 98 грн., посилаючись на те, що підприємство порушило порядок формування, встановлення та застосування тарифів. В період з 01.05.08р. по 31.03.09р. при стягненні вартості електроенергії, спожитої гуртожитком № 8 Східноукраїнського національного університету ім.. В.Даля застосувався тариф 0, 197 грн.\кВт.\год (без ПДВ). Внаслідок цього підприємством необґрунтовано отримано виручку. Вказані дії призвели до порушення вимог п. 2.4 порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускаються населенню та населеним пунктам, затвердженого Постановою НКРЕ від 10.03.99р. № 309 зі змінами. Рішенням позивача від 07.05.09р. № 95 вказане порушення на підставі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовано економічна санкція у розмірі 17869, 98 грн., яка складається зі штрафу в сумі 11913, 32 грн. та вилучення необґрунтовано отриманою виручки в сумі 5956, 66 грн.  Тому позивач просить суд стягнути з відповідача суму економічних санкцій в розмірі 17869, 98 грн.

    Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити їх  в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому  засіданні позов не визнав, посилаючись на наступне.  ТОВ «ЛЕО» було оскаржено в судовому порядку рішення позивача про застосування економічних санкцій в сумі 17869, 98 грн. Постановою Луганського оружного адміністративного суду були задоволенні позовні вимоги, скасовано рішення від   07.05.09р. № 95. Донецьким апеляційним адміністративним судом було залишено без змін постанову ЛОАС.  На підставі викладеного просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги   не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що   актом перевірки № 237 від 06.05.09р.   щодо дотримання порядку формування та застосування тарифів на електричну енергію за складовими витратами, були встановлені порушення ТОВ «ЛЕО»   вимог п. 2.4 порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускаються населенню та населеним пунктам, затвердженого Постановою НКРЕ від 10.03.99р. № 309 зі змінами, а саме: в період з 01.05.08р. по 31.03.09р. при стягнення вартості електроенергії, спожитої гуртожитком № 8 Східноукраїнського національного університету ім.. В.Даля застосувався тариф 0, 197 грн.\кВт.\год (без ПДВ)  ( а.с. 3-6).

На підставі зазначеного акту перевірки Державною інспекцію з контролю за цінами в Луганської області було винесено рішення № 95 від 07.05.09р. про застосування штрафних санкцій  в загальному  розмірі 17869, 98 грн. (а.с.7).

Відповідно до пункту 13 Положення «Про державну інспекцію з контролю за цінами», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  від 13.12.2000 року № 1819 Держцінінспекція відповідно до покладених на неї завдань:

у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обгрунтування;

у межах своєї компетенції вносить пропозиції щодо скасування прийнятих органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим і органами місцевого самоврядування рішень з питань формування, встановлення та застосування цін і тарифів, що суперечать законодавству;

надає за результатами перевірок органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій обов’язкові для виконання приписи щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів;

вживає відповідно до законодавства заходів за порушення підприємствами, установами та організаціями порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також невиконання вимог органів державного контролю за цінами.

Згідно з ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» № 507-ХІІ від 03.12.90р. вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Підприємства, організації та інші юридичні і фізичні особи мають право оскаржити до суду порушення цін з боку державних органів, підприємств, організацій, кооперативів та інших юридичних і фізичних осіб і вимагати відшкодування завданих їм збитків у випадках реалізації їм товарів та послуг з порушенням вимог чинного законодавства.

 У відповідність до наведеної норми закону Товарисвтом з обмеженою  відповідальністю  «Луганське енергетичне об’єднання»  було оскарженно рішення позивача № 95 від 08.05.09р. в судовому порядку.

Постановою Луганського окружного адмінстратвного суду від 17.09.09р. по справі № 2а-23020\09\1270 за позовом ТОВ «ЛЕО»  до позовом   Державної інспекції з контролю за цінами в Луганської області про скасування рішення № 95 було задоволені позовні вимоги, а рішення про застосування економічних санкцій в розмірі 17869, 98 грн. було скасоване. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 16.12.09р. було залишено без змін постанову Луганського окружного адміністративного суду від 17.09.09р. (а.с.32-35, 36-39).

Статтею 72 КАС України передбачено, що  о бставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином. суд приходить до висновку, що позивачем неправомірно були застосовані економічні санкції до відповідача, тому, суд вважає за необхідне вімовити в задоволенні адміністративного позову.

Питання щодо судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

 На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,   суд, -

П О С Т А Н О В И В:

      В задоволенні позовних вимог  Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області відмовити за необґрунтованістю.

 Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Повний тест постанови складено та підписано 02 квітня 2010 року.

   

  Головуючий суддя:                             Шембелян В.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація