ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 березня 2010 року Справа № 2а-1294/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Ципко О.В.,
при секретарі – Лященко М.С., Лемба А.В.,
за участю представників
від позивача: Петрушиній О.О. (довіреність № 1/01-1451 від 06.04.2009 року),
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом прокуратури м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості до Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ
19 лютого 2010 року прокурор м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до
Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення пені, нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків до фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття . В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач - Луганське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» зареєстроване у Луганському міському центру зайнятості та взяв на себе зобов’язання страхувальника по сплаті страхових внесків до фонду своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття , однак, свої обов’язки належним чином не виконував, у зв’язку з чим за відповідачем виникла заборгованість зі сплати страхових внесків до фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірі 130,84 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується телефонограмою від 19.03.2010 року у зв’язку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами справи.
Вислухавши пояснення представника позивача , дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що Луганське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» було зареєстроване в Луганському міському центру зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за № 120107694.
Згідно ст.ст. 14, 15 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" юридична особа є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до управління Пенсійного фонду України.
Відповідно п. 3 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та оплату страхових внесків у повному обсязі нарахування на заробітну плату і перерахування - страхових внесків до Фонду провадиться в пропорційних сумах.
Луганським міським центром зайнятості при проведенні перевірки Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» з питань дотримання вимог законодавства щодо п равильності нарахування і своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 17.06.2007 р. по 21.12.2009 р. складено акт № 699 від 21.12.2009 р. Згідно цього акту за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків нарахована пеня у розмірі 47787,38 грн.
Згідно ч.2 п.2 ст.35, ч. 2 п.1 ст.38 та ст.39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. У разі несвоєчасної або неповної їх сплати сплачують суму донарахованих страхових внесків, штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120% облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої па повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Як вбачається з матеріалів справи, за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття рішенням господарського суду Луганської області по справі № 3/684 від 10.02.2006 р. задоволено позов Луганського міського центру зайнятості про стягнення з відповідача боргу у розмірі 184938,06 грн., у тому числі: недоїмка -137281,52 грн., пеня - 47656,54 грн.
Станом на сьогоднішній день ЛМКП «Теплокомуненерго» сплатив недоїмку у розмірі 137281,52 грн. у повному обсязі. Рішення суду залишилося не виконаним в частині сплати пені у розмірі 47656,54 грн.
Таким чином, пеня за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків збільшилась на 130,84 грн., а саме: 47787,38 грн. - 47656,54 грн. = 130,84 грн., де
- 47787,38 грн. - нарахована пеня, згідно акту перевірки №699 від 21.12.2009 р.;
- 47656,54 грн. - пеня задоволена рішенням суду.
29.12.2009 року згідно платіжного доручення №1838 відповідачем було сплачено 130,84 грн., але ця сплачена сума зарахована в рахунок погашення попередньої пені 47656,54 грн.
Відповідно до пункту 9.3 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходжень до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. №339, при надходженні документів із сплати недоїмки, пені та штрафу в першу чергу погашається недоїмка, а потім - пеня та штраф. Якщо за платниками до наступного чергового строку сплати страхових внесків є недоїмка, то вона сплачується у такому порядку: спочатку сплачується недоїмка минулих років, потім послідовно: пеня за цю недоїмку, недоїмка за перший строк платежу поточного року, пеня за цю недоїмку і т.д.
Таким чином, заборгованість Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» зі сплати пені до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття складає 130, 84 грн.
За таких обставин, суд вважає, вимоги позивача щодо стягнення з Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» заборгованості по внескам на загальнообо'язкове державне пенсійне страхування знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, підтверджені матеріалами справи, у зв'язку з чим суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст. 2, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ
Позовні вимоги прокуратури м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості до Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» код 24047779, (місцезнаходження: 91022, м. Луганськ, вул. Куракіна, 23а, р/р 26045010332701 у Альфа Банк м.Київ, МФО 300346) на користь Луганського міського центру зайнятості код 24046582, (91053, м. Луганськ, вул. 50-річчя утворення СРСР, 22б, р/р 37170971900003, код платежу 50040100 одержувач УДК в м. Луганську, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013 заборгованість зі сплати пені в сумі 130,84 грн.(сто тридцять грн. вісімдесят чотири коп.)
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено 31.03.2010 року .
Суддя О.В.Ципко